Slatiňany - Moravany 0:8 (0:3)

Rozhodčí : Mrázek
Žluté karty : 0:2
Sestava : Chvojka - Hanzl,Marzak,Mikan,Holeta – Morávek ,Opočenský,Ohradník,Vomáčka – Sotona (46.min.Čechlovský),Jeníček.

Naši dorostenci nastoupili bez opor Haizla s Polhošem,Žwaka a také bez hostujících hráčů ze Svídnice. A jejich absence byla bohužel na naší hře až příliš znát. Soupeř byl od úvodu zápasu lepší,měl po drtivou většinu času územní převahu a zvláště ve druhé půli výraznou. V úvodu však moc šancí moravanští neměli,snad největší v 15.minutě po rohovém kopu,ale Chvojka v naší bráně si s prudkou a přesnou hlavičkou poradil. Ve 35.minutě po chybě naší obrany vytáhl náš gólman další velmi dobrý zákrok,když vyškrábl nebezpečnou ránu hostí z velkého vápna na tyč. Ve 37.minutě byl však i on krátký na přesnou střelu hostujícího hráče,který si předtím pohotově a za přihlížení našich hráčů zpracoval na velkém vápně dlouhý centr z trestného kopu z půli hřiště – 0:1. Hned o minutu později posoudil hlavní sudí hru tělem Holety ve vlastním vápně velmi přísně jako faul a pískl p
roti nám penaltu. Tu hosté proměnili a vedli 0:2. Ve 45.minutě naši hráči dokonale zaspali po rohovém kopu moravanských,když na malém vápně nechali volného hráče a ten hlavou zvýšil na poločasových 0:3.
Po změně stran,jak už bylo řečeno,převaha kvalitního celku hostí narůstala. A úměrně s tím rostl i počet branek v naší síti. Ve 47.minutě se hosté prokombinovali až do našeho vápna,jejich hráč sám před Chvojkou nezaváhal a navýšil vedení na 0:4. Nutno však podotknout,že gólu předcházel ofsajd střelce. V 50.minutě nepotrestal soupeř nedorozumění našeho gólmana s beky – hostující záložník netrefil ze 20 metrů naši opuštěnou bránu. V 60.minutě však už soupeř gólově úspěšný byl,když se trefil jeho hráč krásnou ranou z 20 metrů skoro do šibenice – 0:5. O minutu později už to bylo 0:6,když naše obrana v té chvíli byla úplně v troskách. V 73.minutě zachránil Chvojka jistý gól,když se vrhl k tyči a zpacifikoval tam nebezpečnou ránu. V 76.minutě nám sudí odpustil penaltu za faul na nejlepšího hráče soupeře v našem vápně. V 77.minutě po rohovém kopu hostí se zaskvěl opět Chvojka,kdy
ž vytáhl gólovou hlavičku hráče Moravan. Ale z následného závaru přišla prudká rána z 8 metrů a síť za zády našeho brankáře se vlnila posedmé – 0:7. V 78.minutě chyboval Hanzl,který neodhadl zpětnou přihrávku a hosté skórovali do prázdné brány – 0:8. Naši měli za celý zápas prakticky jedinou možnost. V 79.minutě pronikl po levé straně až do vápna střídající Čechlovský,vypálil,ale jeho střelu vykopl jeden z beků soupeře za již překonaným gólmanem z brankové čáry. Takže naši utrpěli krutý debakl,na který bychom měli co nejrychleji zapomenout. Nutno však podotknout,že soupeř byl velmi kvalitní.