Slatiňany  -   Dolní Újezd      1:2 (1:0)

Rozhodčí : hlavní Hunal,asistenti Bezdíček a Fojtík
Žluté karty : 4:1 (Vaculka,Trňák,Opavský,Melichar)
Červené karty : 0:1
Diváků : asi 60
Sestava : Borek - Kudyn (77.min.Melichar),Málek,Bř.Jeřábek,Kovařík - Vaculka,Trňák,Sokol,Dostál (36.min.Zdražil) - Ficek,Hlušička (81.min.Opavský).

V dalším pro nás existenčním utkání hostům chyběli prý 4 hráči základní sestavy - to nám ale skoro také (Kořínek, Myška,Hroch). Hostům však již o nic nešlo (snad jen o čest),zato my jsme měli nůž na krku. Při „předpokládané“ výhře Valů ve Stolanech a jejich předpokládané za týden doma s Březovou jsme alespoň k baráži museli vyhrát teď s Dolním Újezdem (ještě máme v živé paměti podzimní prohru v Újezdu 5:1) a pak ještě to samé za týden na hřišti prvních Moravan. Věru nelehký úkol pro nás…. Ale nechme počtů a pojďme k zápasu. Naši začali bez bázně a hany. Ve 3.minutě vypálil z 23 metrů skákavou ránu Trňák a brankář hostí měl co dělat,aby ji vyrazil na roh. V 10.minutě prošel výborně Sokol,svoji pohlednou individuální akci zakončil i střelou,ale z úhlu bránu netrefil. V 11.minutě se nám povedl rychlý brejk,Hlušička našel přesnou příhrou Trňáka,ten si před vápnem připravil míč na svou silnější pravačku a trefil se z velkého vápna přesně k levé tyči – 1:0. Naši povzbuzeni gólem pokračovali v útočné kombinační hře a ve 20.minutě jsme se málem radovali. Před velkým vápnem vybojoval míč obětavým skluzem Ficek,přihrál Sokolovi,ten z 20 metrů pohotově vypálil pod břevno a brankář hostí měl co dělat,aby ji nadvakrát chytil. Ve 24.minutě trefil Hlušička střelou přes hlavu z 12 metrů břevno hostující brány! Ve 33.minutě dlouhý trestňák Sokola téměř od půlky hřiště hlavičkoval z malého vápna neobsazený Ficek,ale těsně minul bránu. Že nemluvíme v první půli o hostech? Není divu,žádnou větší šanci si nevypracovali,i když i oni se snažili útočit,zvláště po své levé (naší pravé) straně. Ale naše obrana nakonec vždy včas vše vyřešila,vzadu všechno jistil spolehlivý Borek. A tak do kabin jsme šli za nadějného stavu – s jednobrankovým náskokem.

Jenže po půli bylo vše jinak. Hosté začali náporem,viditelně povzbuzeni poločasovým hlasitějším domlouváním jejich trenéra v kabině. Hrozili hlavně z rohových kopů,protože měli výškovou převahu. Někdy jsme měli i trošku štěstí – například když po jednom z rohů prolétl přízemní míč kolem naší brány těsně podél brankové čáry… Těch rohů bylo poměrně dost na náš vkus… Jenže udeřit mohlo na druhé straně. V 66.minutě se nadechl Trňák k dlouhému sólu,prošel až do vápna a pak prudce napálil míč do pravé tyče! To byla smůla! Chyběly totiž jen centimetry. V následující minutě unikl po pravé straně svému strážci Vaculka,přízemním centrem hledal na druhé straně nabíhajícího Zdražila,ale tomu chyběl k zasažení míče těsně před bránou snad jen půlkrok.. A vzápětí se uplatnilo staré známé,ale stále platné přísloví „nedáš-dostaneš“. Nejdřív jsme ještě měli kliku (respektive výtečně zasáhl Borek),protože z protiútoku se před naším brankářem zjevil úplně volný kapitán J.Vomáčka,ale náš gólman skvělým zákrokem zachránil svůj tým od pohromy. Jenže naši toto varování hostů asi nevzali na vědomí. Hned v následující minutě se právě J.Vomáčka prosadil po naší pravé straně přes Kudyna a následně i silou přes Jeřábka,dostal se až před Borka a tomu už tentokrát nedal šanci – 1:1. Naše hráče to nedeprimovalo,do konce zápasu zbývalo ještě přes 20 minut a útočili jsme dál. V 70.minutě po přesném centru Vaculky hlavičkoval ze 6 metrů neobsazený Ficek,jenže brankář hostí jeho hlavičku vykopl reflexivně a i trochu se štěstím na brankové čáře nohou! Všichni jsme už viděli gól. V 72.minutě po přímém kopu Sokola se sám před gólmanem objevil na malém vápně opět Ficek,ale při zpracování mu odskočil míč od nohy. V 80.minutě jsme měli ještě větší šanci,dá se říct,že tisíciprocentní. Ficek prostrčil míč mezi stopery hostí na nabíhajícího Sokola,ten šel sám na brankáře,jenže z 10 metrů trefil jen jeho nohy! To už se o některé naše fanoušky se slabším srdcem málem pokoušel infarkt. A dílo zkázy bylo pro nás dokonáno v 86.minutě. Hosté podnikli do naší otevřené obrany rychlý brejk,naší obraně pláchl rychlonohý Nováček a podél padajícího Borka stanovil konečné skóre na 1:2 pro hosty. To byl už pro nás pořádný šok - ukázalo se,jak dokáže být fotbal někdy krutý. Hosté ze svých 3 šancí 2 proměnili a naopak naši nedali ani ty nejvyloženější a nadto nastřelili břevno a tyč. Štěstěna na nás zkrátka ukázala svou odvrácenou tvář. Co tato prohra pro nás znamená,je nám v tuto chvíli už všem téměř jasné – po několika letech téměř jistý sestup do 1.B třídy. A paradoxně to bylo po jednom z nejlepších výkonů jara,respekti
ve možná celé sezóny. Jen ta koncovka a trocha štěstíčka…Drtivá většina našich hráčů zasluhuje za svůj výkon v tomto utkání pochvalu,bohužel další ztráta 3 bodů v domácím prostředí nás potápí níž a níž a níž. Řada našich hráčů končila zápas naprosto fyzicky vyčerpána a o psychice už vůbec nehovořím. Ale i takový bývá fotbal,respektive všeobecně celý sport