Krajský přebor starší žáci : Zápasy 30.4.-28.5.2018

29.05.2018 18:39

• SLATIŇANY - LETOHRAD

Starší : 4:6 (2:4)

Branky : 1. Spilka Lukáš, 3. Čonka Lukáš, 61. Pišta Viktor, 62. Pišta Viktor

Naši starší žáci se v případě výhry nad Letohradem mohli vyšvihnout až na 2.místo v tabulce (právě před tohoto našeho soupeře a zároveň i Prosetín). Také začali raketově a ve 3.minutě vedli už 2:0. Jenže pak přišly naivní hrubky v obraně a soupeř ještě do půlky čtyřmi góly brankový stav dokonale otočil. Ještě však nebylo vše ztraceno. Jenže v úvodní čtvrthodině 2.půle jsme šli my i hosté dvakrát sami na gólmana. Jenže naši tyto vyložené šance ani jednou nedali, soupeř oba brejky proměnil a odskočil už na 4gólový rozdíl ve skóre. A v tom byl právě největší rozdíl mezi oběma týmy. Po hodině hry sice Pišta dvěma góly snížil, ale na víc už jsme neměli . Hosté jako nejlépe střílející celek soutěže, tak u nás jen potvrdili své střelecké renomé. Naši sice nakonec vstřelili 4 góly, na které se obvykle vyhrává, ale vinou hrubek v obraně odcházejí z tohoto klání bez bodu.

Mladší :  1:3 (1:1)

Branka :   22. Vojáček Adam

Našim mladším žákům chyběla řada hráčů pro nemoc, a tak muselo vypomoci několik fotbalistů z na jaře výborně hrajícího celku starších přípravek. A proti mírnému  favoritovi zápasu se zhostili své role na výbornou. V první půli šli sice hosté dovedení 0:1 poté, když naše pravá strana neuhlídala hlavičkujícího hráče, ale naši stačili ještě do poločasu vyrovnat. Bohužel ve velkém vedru o půlce odstoupili další 2 hráči (Kyncl a Kellner) pro vyčerpání (hráli už předtím za starší žáky), několika dalším hráčům se udělalo nevolno, a tak jsme zápas ve druhé půli odehráli jen se dvěma průběžně střídajícími hráči. Drželi jsme se statečně, hra v poli byla poměrně vyrovnaná. Jenže inkasovali jsme dva laciné góly – nejdřív po nedobře zahrané malé domů a krátce poté po nepříliš taktickém vyběhnutí jinak výborně chytajícího „náhradního“ gólmana Kubala a na srovnání stavu už jsme neměli síly. Přesto náš mnohem mladší celek než měl soupeř zaslouží za svůj výkon velké uznání.

• MORAVANY - SLATIŇANY

Starší : 0:4 (0:3)

Branky :  1. Čonka, 31. Pišta, 33. Čonka, 51. Čonka

Naši starší žáci bojují o medailové příčky v konečné tabulce. Výhra v Moravanech jim k tomu samozřejmě pomohla, ale zřejmě rozhodující zápas o bronzovou příčku bude příští neděli doma s Letohradem. Zápas v Moravanech s celkem ze spodku tabulky byl naprosto jednoznačný průběhem hry i výsledkem. A to ještě naši hráči spoustu vyložených šancí neproměnili. Vstřeleným hattrickem se tentokrát blýskl Čonka.

Mladší : 11:2 (7:1)

Branky : 2. Vojáček, 44. Mrázek

Zato mladší žáci pokračovali v nepřesvědčivých výkonech tohoto soutěžního mistrovského ročníku. Již o poločase jednoznačně prohrávali a nakonec vyfasovali na hřišti předního celku tabulky jedenáct „banánů“…. Zůstáváme tak přikováni na předposledním místě tabulky.

• SLATIŇANY - TŘEMOŠNICE

Starší : 8:1 (4:0)

Branky :  Pišta Viktor, Smetana Martin,  Čonka Lukáš, Čonka Lukáš,  Křivský Dušan, Kolář Josef, Harsa František,  Slavík Lukáš

V dohrávce ve středu 9.5. jsme hostili outsidera skupiny, předposlední celek tabulky Třemošnici. Utkání podle toho také vypadalo, když naši měli celý zápas jasnou herní převahu. Dali jsme 8 gólů a spoustu šancí ještě neproměnili. Hosté vstřelili čestný úspěch až za stavu 7:0. Naši starší žáci tak potvrdili roli jasného favorita zápasu, i když dvouciferného skóre jako na podzim v Třemošnici se nám nepodařilo dosáhnout…..

Mladší :  1:2 (1:2)

Branka : Adam Vojáček

V zápase mladších žáků se utkal předposlední tým tabulky s posledním. Hosté šli nečekaně rychle již ve 2. a 3.minutě do dvoubrankového vedení. Naši pak už jen snížili gólem Vojáčka ze 20.minuty a na víc se nezmohli. Soupeř se tak radoval z poměrně nečekané výhry a dotáhl se na nás v tabulce na rozdíl jediného bodu….

• SLATIŇANY - ŽAMBERK

Starší : 4:3 (1:2)

Branky :  26. Pišta Viktor, 38. Křivský Dušan, 50. Čonka Lukáš, 60. Křivský Dušan

Naši starší žáci po první půli prohrávali, ačkoliv měli podle šancí nejméně o 2 góly vést. Vedení hostů 0:2 po 20 minutách jsme dokázali do poločasu alespoň o 1 gól umazat. Naštěstí po přestávce už jsme góly dávali a výsledek otočili. Kuriozitou jsou 2 branky Křivského téměř z půlky hřiště! A to ještě sudí po změně stran odpustil hostům 2 penalty za ruce ve vápně a malou domů na malém vápně.  Byla to naše zasloužená výhra – potvrdili jsme tak roli favorita tohoto utkání.

Mladší :  2:4 (1:2)

Branky : 25. Marek Petr, 42. Vojáček Adam

Naopak v utkání mladších žáků byl jasným favoritem celek hostí. Za 17 minut šel také do dvoubrankového vedení. Našim se do poločasu podařilo snížit, a tak do druhé půle bylo vše otevřené. Naši hráči po změně stran dokonce vyrovnali, ale hosté ihned odpověděli. V průběhu dalších 5 minut dali 2 góly a zápas rozhodli. Přesto tým našich mladších žáků zaslouží za svůj výkon pochvalu, i když zůstává přikován na předposledním místě tabulky.

• HEŘMANŮV MĚSTEC - SLATIŇANY

Starší :  3:6 (2:3)

Branky : 3. Havel Stanislav, 6. Pišta Viktor, 17. Kubal David, 51. Čonka Lukáš, 53. Smetana Martin, 67. Pišta Viktor

Naši starší žáci potvrdili v Heřmanově Městci roli favorita. Prakticky celý zápas vedli – v 17.minutě už to bylo 0:3. Domácí sice do poločasu snížili na rozdíl jediného gólu, ale po přestávce naši odskočili soupeři dalšími dvěma vstřelenými góly na rozdíl 3 branek. Pak už jen obě družstva přidala po gólu, a tak konečný výsledek vyzněl poměrně jasně pro náš tým.

Mladší :  3:1 (0:1)

Branka : 2. Půlpán Ondřej

Na hřišti 3.celku tabulky naši mladší žáci po poločase překvapivě vedli brzkým gólem Půlpána už ze 2.minuty. Tento stav pak vydržel až do konce poločasu. Bohužel po obrátce domácí favorit třemi góly přece jen otočil skóre a nakonec vyhrál.