KP U-19 : SK Spartak Slatiňany - TJ Jablonné nad Orlicí

SK Spartak Slatiňany - TJ Jablonné nad Orlicí 1:1 (0:1),penalty 4:3

Rozhodčí : hlavní R.Teplý, asistenti laici od obou celků

Branka : J.Borovička

Žluté karty : 0:2

Sestava: Dubský, Harsa, Venzara, Pytlík, J.Borovička, L.Slavík (61.Stryka), Opavský, Matyáš Vích (83.Mikoláš Vích), D.Slavík (79.Pešek), T.Borovička, Spilka (61.Pišta)

Po velmi cenné remíze (a výhře na penalty) na hřišti 2.celku tabulky v Lanškrouně nastoupil náš dorost k poslednímu podzimnímu mistrovskému utkání proti Jablonnému, které byl na tom v tabulce zhruba stejně jako my (2 body před námi). Vzhledem k datu za teplotně přijatelného, i když větrného, počasí jsme chtěli potvrdit zisk z Lanškrouna. V první půli se nám to však vůbec nepovedlo. Hosté, hrající v prvním poločase po větru, začali lépe a poměrně brzy šli také do vedení. V 5.minutě po trestném kopu soupeře někdo z našich hráčů ve skrumáži uvnitř pokutového území přizvedl centrovaný míč do břevna, balón se odrazil metr před bránu, kde stál volný hráč Jablonného a bez problémů dokopl míč do sítě – 0:1. Do té doby se se prakticky nedostali na půlku hostí… Pak jsme se přece jen o něco zlepšili, ale stačilo to jen na otevřenější hru. Šanci jsme si do poločasu žádnou nevypracovali. Ale to pak ani hosté, kteří však byli živější, herně lepší, běhavější, a tak po první půli vedli zaslouženě o gól.

Po změně stran jsme s větrem v zádech hráli my a jako by nám to dodalo energii. Na soupeře jsme vlétli jako uragán (jaký to rozdíl oproti první půli) a ve 49.minutě jsme si vypracovali první větší šanci v zápase. Po centru zprava se míč dostal na nohu T.Borovičky, ale tomu střelu ze 7 metrů gólman vyrazil! Zlepšený výkon našich přinesl v 54.minutě zasloužené vyrovnání. Levý bek J.Borovička vypálil z dobrých 30 metrů a jeho dalekonosná střela (ještě obráncem mírně tečovaná) skončila přesně pod břevnem brány hostů – 1:1. To nás samozřejmě povzbudilo a až do konce zápasu jsme měli mírnou převahu my. Hosté se k ohrožení naší brány po změně stran z důvodu naší dobře hrající obrany prakticky nedostali. Protože však totéž platilo i na druhé straně, žádná větší šance se nenarodila a gól už do 90.minuty žádný nepadl. Body se dělily po jednom na každou stranu. Asi zaslouženě – hosté byli lepší v první půli, naši zase po obrátce. A pak se šlo do penalt o bonusový bod. Hosté začali lépe, protože Pytlíkovi gólman penaltu chytil a oni byli svým prvním exekutorem úspěšní. Pak však se na naší straně postupně nemýlili Opavský, Mikoláš Vích, Pišta a Venzara a protože soupeři Dubský jednu penaltu chytil a další šla jen do tyče, bod navíc do tabulky jsme si připsali my. Soupeři jsem se tak v tabulce přiblížili o bod a právě ten jeden nás od nich ještě po podzimu dělí. Teď budeme v zimě určitě pořádně trénovat (v hale i venku), protože jarní část sezóny bude opět dlouhá. Mistrovské zápasy začínají v krajském přeboru dorostu už zkraje března – o 14 dnů dříve než u dospělých. Protože v soutěži je v letošním ročníku rekordních 18 týmů.