KP U-19 : SK Spartak Slatiňany - Sokol Prosetín

SK Spartak Slatiňany - Sokol Prosetín  3:2 (1:1)

Rozhodčí : hlavní Volný, asistenti laici od obou celků

Branky : Spilka, T.Borovička, Rozsypal

Žluté karty : 0:4

Sestava:  Dubský, Harsa, Venzara, D.Slavík, J.Borovička, Spilka (63.Stryka), Opavský, Matyáš Vích, L.Slavík (71.Mikoláš Vích), T.Borovička, Rozsypal (80.Báča)

Tentokrát jsme se utkali se soupeřem, který byl před tímto zápasem jen o bod za námi. Náš dorost začal s chutí a brzo byl za to odměněn. V 8.minutě potáhl míč po pravé straně T.Borovička, našel Rozsypala, který přiťukl míč dozadu Spilkovi a ten zakončil z velkého vápna přesně – 1:0. Jenže za 2 minuty bylo vyrovnáno. Naši beci školácky a zbytečně faulovali pronikajícího útočníka soupeře a sudí pískl proti nám penaltu. Tu hostující exekutor bezpečně proměnil a bylo srovnáno na 1:1. Pak se dlouho hrálo od vápna k vápnu, do šance se ani jedno družstvo nedostalo. Až ve 40.minutě polostřela-polocentr Venzary z levé strany skončila až u úplně volného Spilky na pravé straně, jenže náš záložník sám před gólmanem vypálil jen do něj. A tak poločas skončil nerozhodně.

Druhou půli začali naši výtečně. Ve 47.minutě si na půlce hřiště pronajal míč do svého hájemství T.Borovička, přešel přes několik protihráčů až do vápna a špičkou kopačky prostrčil míč pod padajícím gólmanem do sítě – 2:1. V 57.minutě prošel T.Borovička odvážně až do vápna, kde byl faulován, ale píšťalka sudího mlčela a jasnou penaltu nepískla! Ono taky nebylo divu, když hlavní rozhodčí stál v té době ve středovém kruhu… Naši však bojovali dál a po hodině hry jsme se dočkali pojišťovacího gólu. Padl po velmi pohledné kombinaci našich dorostenců od středové čáry až před velké vápno, když se hosté prakticky nedotkli balónu. Na konci akce byl Rozsypal, jenž z 20 metrů překonal brankáře hostů – 3:1. V 73.minuět vysunul Opavský T.Borovičku, ten utekl po levé straně a z úhlu nastřelil břevno soupeřovy brány. V 81.minutě se však hostům povedl ojedinělý brejk, Dubský sice první střelu vyrazil do výšky za sebe, ale dobíhající hráč Prosetína hlavou dorazil míč do sítě – 3:2. V závěru se sice hosté snažili o vyrovnání, ale jejich tlak byl platonický. Naše obrana si se všemi jejich akcemi bez větších problémů poradila, a tak jsme se na konci mohli radovat ze zisku 3 bodů. Hlavně za 2.poločas určitě zasloužených.