KP Starší žáci : Žamberk - Slatiňany

17.10.2021 10:18

STARŠÍ ŽÁCI | Žamberk – Slatiňany 0:12

Góly : Malinský Tom 6, Hanuš Kuba 2, Slanina Fanda , Krkoška Maty, Pilný Domča, Müller Kuba

Sestava : Keřlík, Odvárka, Müller, Herzán, Tomášek, Papoušek, Pilný, Tichý, Slanina (C), Hanuš, Malinský

Střídali : Krkoška, Stejskal, Dibelka

Naši starší žáci si udělali tentokráte výlet do dalekého Žamberka. Na zápas jsme opět cestovali autobusem společně s mladšími žáky a rodiči, kteří nás po oba dva zápasy hlasitě podporovali, za což jim patří velký dík. Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že domácí jsou na posledním místě a jejich gólová bilance je mírně řečeno tristní. Je třeba ale říci, že soupeř hrál po celý zápas s ročníky 2008 a mladšími, takže se jednalo defakto pouze o to, kolik nastřílíme gólů. Možná s vědomím lehkého vítězství jsme do zápasu sice vstoupili aktivně, ale až moc jsme chtěli a mnohdy nám chybělo více klidu v zakončení. Prvních patnáct minut jsme zahazovali jednu vyloženou šanci za druhou a první gól jsme dali „až“ v 17.minutě, kdy po centru Kuby Hanuše zakončoval Tom Malinský sice do břevna, ale odražený balón si opět našel a doklepl ho hlavou do prázdné brány 0:1. Zápas pokračoval podle našich not, měli jsme jasnou herní převahu a hosté se prakticky nedostávali na naši polovinu. Bohužel neproměňování šancí nás provázelo celý první poločas. Ve 31.minutě si převzal na půli balón Kuba Hanuš, přešel přes 3 bránící hráče a sám ve vápně podél padajícího gólmana uklidil míč po zemi k tyči 0:2. Chvíli po vstřelení gólu jsme opět domácím sebrali míč, posunuli na velké vápno Matymu Krkoškovi a ten střelou z vápna k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci zasáhnout 0:3. Pár šancí jsme do poločasu ještě měli, ale nebylo nám souzeno přidat další góly.

Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe, zlepšili pohyb, zpřesnili kombinace a začali proměňovat konečně i vypracované šance. Ihned po rozehrání jsme zakombinovali, vyslali do sóla Toma Malinského a ten střelou z první zaskočil domácího gólmana na bližší tyči 0:4. Chvíli na to jsme sebrali soupeři míč, předložili opět Tomášovi, který střelou z 25 metrů nachytal gólmana na švestkách 0:5. Za dalších pár minut jsme rozehráli nakrátko rohový kop, míč si převzal na hranici velkého vápna Domča Pilný a krásnou křižnou střelou, která se odrazila od tyče, vstřelil náš další gól 0:6. Další gól padl o pár minut později, když si připravil Kuba Hanuš míč na střelu a trefil se z vápna přesně k tyči 0:7. Ihned po rozehrávce jsme domácím sebrali míč, který se převzal Tom Malinský a střelou z dobrých 30ti metrů se trefil pod břevno 0:8. Na domácí se valila akce za akcí a jejich hráči pouze odkopávali do autů nebo co nejdále od brány. V 74.minutě se po rohovém kopu k odraženenému míči vydal Kuba Müller a jeho dělovka propálila vše co stálo v cestě 0:9. Za pár minut se nám povedla další hezká kombinac do rozhozené obrany, která vedla k samostatnému úniku Tomáše Malinského a náš střelec podél gólmana vstítil další gól 0:10. Prakticky vzápětí jsme opět zakombinovali mezi beky, o míč si zařval Fanda Slanina a poslal ho střelou přesně tam, kam patří – do brány 0:11.Minutu před koncem jsme přidali ještě jeden gól, když se přesně z vápna trefil Tom Malinský 0:12. Po rozehrání z půlky vzápětí rozhodčí ukončil zápas. Se vší úctou k soupeři to byl zápas na jednu bránu, o čemž svědčí nulová zmínka o soupeřových šancích, který se prakticky nedostal za polovinu hřiště a fakt, že náš promrzlý gólman z mladších žáků Kuba Keřlík, který zaskakoval za nemocnou jedničku Podyho se poté běžel ohřát alespoň na chvíli do kabiny před začátkem utkání mladších žáků . Kluci zápas definitivně zlomili v druhé půli, když se nám podařilo proměnit většinu našich akcí. Konečný výsledek je práce celého týmu, prakticky všichni se zapojovali do kombinací a mají zásluhu na jednoznačném výsledku !!