10.10.2021 16:11

Slatiňany - Lázně Bohdaneč  3:1 (2:1)

Branky : Tom Malinský, Kuba Hanuš, Fanda Slanina

Sestava : Podaný, Odvárka, Müller, Herzán, Tomášek, Papoušek, Pilný, Slanina (C), Tichý, Hanuš, Malinský (střídali : Stejskal, Krkoška, Dibelka)

Naši kluci tentokráte přivítali doma Lázně Bohdaneč. Hosté se pohybují ve středu tabulky a jejich zápásy s předními týmy nasvědčoval těžký zápas, což se také potvrdilo. Zápas nás stál hodně sil a opět prověřil naši odolnost zvládat těžké a vyrovnané zápasy. Hosté celý zápas poctivě bránili a hrozili převážně brejky, hrané převážně dlouhými nákopy na jejich vysokého útočníka. Naši hráči, jak je již jejich zvykem, začali aktivně již od začátku zápasu a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Bohužel jsme dopláceli na důraz při zakončení nebo slabou koncovku při zakončení vytvořených šancí. První vyloženou šanci ke vstřelení gólu měl již v 5.minutě aktivně hrající Patrik Papoušek, který byl sám před brankářem, ale gólovou střelu mu v poslední chvíli obětavým skluzem srazil vracející se bek hostí. Pak v 9.minutě vyslal Kuba Hanuš do sóla Toma Malinského, ten však z velmi výhodné pozice ze 13 metrů přestřelil bránu. Gólu jsme se tak dočkali nakonec až v 17.minutě. Naši předvedli perfektní kombinační akci, na konci které byl úplně sám před brankářem Tom Malinský a svou šanci s přehledem proměnil – 1:0. Z vedení jsme se však neradovali příliš dlouho. Ve 20.minutě hosté podnikli po našem nedůrazném bránění na půli hřiště rychlý brejk po naší levé straně, následoval přesný centr do našeho vápna a přesné zakončení nepokrytého hostujícího útočníka – 1:1. Kluky tento gól trochu přibrzdil, ale závěr poločasu jsme dohráli dobře. Ve 35.minutě vypracoval Fanda Slanina svou individuální akcí ideální šanci pro Kubu Hanuše, ale tomu balón v rozhodující chvíli na stále mokrém terénu sklouzl. V poslední minutě první půle byl 25 metrů od brány faulován Kuba Hanuš. Sám se postavil k exekuci volného přímého kopu a prudkou křížnou ranou se trefil nádherně k pravé tyči – 2:1. Takže do kabin jsme šli k poločasové přestávce přece jen o gól spokojenější my.

Po přestávce měla hra podobný průběh. Naši hráči bojovali, snažili se kombinovat, tlačili a hosté se snažili o rychlé brejky. V 54.minutě si Kuba Hanuš připravil palebnou pozici na svou silnější levačku a prudkou ranou trefil pravou tyč soupeřovy brány a z dorážky do prázdné brány vstřelil Tom Malinský gól, ale bohužel v době střely a následném chumlu uvnitř pokutového území utrpěl Kuba Hanuš zranění hlavy a tak rozhodčí přerušil hru, sice až po vstřelení gólu, ale po vzájemné domluvě bylo aktuálně přednější zdraví hráče, než vstřelený neuznaný gól ! Delší dobu se nehrálo a Kuba Hanuš byl pár minut ošetřován přímo na hrací ploše. Po této situaci naši hráči trošku ztratili soustředěnost a hosté vycítili šanci zápas gólově srovnat. Zatlačili náš tým trochu do defenzívy s logickou snahou o vyrovnání, ale naše obrana stála i na stále kluzkém terénu na pevných nohou. Hráli jsme obětavě, na hranici sil i možností a něchtěli jsme hosty nechat vyrovnat. V těchto chvílích jsme začali naopak hrát na brejky my a se snažili jsme se definitivně rozhodnout utkání uklidňujícím gólem. Měli  jsme k němu velmi blízko v 69.minutě, když Fanda Slanina vysunul Toma Malinského, který běžel sám proti brankáři, ale ten mu ve vstřelení gólu výtečně zabránil. V 77.minutě se nám zápas přeci jen podařilo definitivně rozhodnout. Hosté uvnitř středového kruhu ztratili míč, zmocnil se jej Fanda Slanina, doběhl s ním až do vápna a překonal hostující brankáře – 3:1. Radost našich hráčů byla velká, pochopitelná a dá se říci i zasloužená. Nakonec jsme si tedy další výhru zajistili a držíme se na děleném 1-3 místě krajského přeboru , pouze o skóre za Nemošicemi a Třemošnicí. Nyní nás čeká další výjezd autobusem do dalekého Žamberka, kde chceme navázat na dobré výsledky z posledních utkání.