KP Starší žáci : Slatiňany - Choceň

24.10.2021 17:43

KP Starší žáci : Slatiňany - Choceň  12:0

Branky : 1. Malinský Tomáš, 2. Slanina František, 10. Hanuš Jakub, 15. Slanina František, 20. Slanina František,
                24. Hanuš Jakub, 28. Malinský Tomáš, 35. Slanina František, 39. Dibelka Daniel, 42. Hanuš Jakub,
                  64. Müller Jakub, 66. Hanuš Jakub

Sestava : Podaný - Odvárka, Müller, Herzán, Tomášek, Pilný, Slanina (C), Hanuš, Malinský, Tichý, Stejskal
                               (střídali : Dibelka, Krkoška, chyběli Papoušek a Pešek).

V posledním podzimním mistrovském zápase jsme se utkali s předposlední Chocní, která se však postupně zlepšuje.
Naši jako vysoký favorit zápasu začali, jak se patří. Už v 1.minutě hrubku hostující obrany využil náš zatím nejlepší střelec Malinský – 1:0. Neuplynula ještě ani další minuta hry a bylo to 2:0 poté, co přízemní centr Malinského doklepl do sítě Slanina. V 10.minutě obešel Hanuš před velkým vápnem tři protihráče a z vápna uklidil míč po zemi k tyči – 3:0. V 15.minutě Hanušův únik skoro od půlky hřiště gólem neskončil, ale následná přihrávka na Slaninu už byla přesná, stejně jako jeho zakončení – 4:0. Ve 20.minutě vysunul Hanuš Malinského, který běžel od půlky sám na brankáře, udělal mu i kličku, jenže pak přišel o míč zásluhou vracejícího se beka Chocně. Akce však pokračovala, hosté odvrátili balón jen ke Slaninovi a ten (byť nepříliš vydařenou střelou) zvýšil na 5:0. Ve 24.minutě obehrál Hanuš zadního stopera soupeře, běžel sám na gólmana a „plíživou“ střelou jej překonal – 6:0. Ve 27.minutě Slanina uvnitř vápna našel Malinského a ten se nekompromisně trefil pod břevno – 7:0. O minutu později šel sám na brankáře hostí Slanina, ale neobešel jej. Ve 35.minutě uvolnil Hanuš Slaninu a ten podél gólmana svým 4.gólem v zápase navýšil náš náskok na 8:0. Ve stejné minutě vystihl Hanuš rozehrávku beků Chocně, běžel sám na gólmana, jehož přehodil, jenže zároveň s ním i bránu hostí. Za 2 minuty nato pro změnu šel sám na gólmana Malinský, ale dal vedle. Poslední gól první půle padl v její poslední minutě. Hanušovu nepříliš podařenou střelu brankář hostí nezachytil a z metru dokopl míč do sítě dobíhající Dibelka – 9:0. Hosté, kteří se snažili o kombinační fotbal, se v první půli podívali na naši polovinu hřiště vážněji asi jen jednou, když měli výhodu rohového kopu. Jinak jen po výkopech ze středu hřiště po obdržených gólech. Po přestávce začali naši jako na začátku zápasu. Ve 41.minutě Slaninovu střelu z vápna gólman Chocně jen vyrazil a Hanuš dorážel prakticky do prázdné brány – 10:0. Pak se však naši na dlouhé minuty gólově odmlčeli, i když šancí jsme si vytvářeli i nadále dost. Ve 45.minutě odcentroval Slanina z pravé strany ke vzdálenější tyči, kde zakončoval volný Stejskal, ale ten bránu netrefil. Ve 48.minutě Müller po rohu napálil z 10 metrů prudkou ranou břevno. V následující minutě běžel od půlky sám na gólmana Malinský, avšak před vápnem si dal míč daleko od nohy. V 52.minutě vysunul Hanuš do brejku Malinského, ten šel opět sám na brankáře, ale nepřekonal jej. V 54.minutě se situace se stejnými aktéry opakovala, ale proti Malinskému tentokrát výborně daleko od brány vyběhl gólman a naději na hattrick mu vzal. V 55.minutě prudkou ránu Hanuše z 20 metrů k tyči vyrazil gólman hostí (kterého jsme pomaličku začali rozchytávat) na roh. V 59.minutě pak Malinského gól nebyl uznán pro předchozí porušení pravidel. V téže minutě letěla těsně kolem tyče prudká rána Malinského. V 63.minutě utekli Malinský s Hanušem, prvně jmenovaný dobře přihrál, ale Hanuš zakončil nadějnou akci jen střelou do gólmana. Další náš gól tak padl „až“ v 64.minutě, když po rohu Slaniny z levé strany skóroval přesnou hlavičkou stoper Müller – 11:0. O 2 minuty později vysunul Pilný Slaninu, ten šel sám na gólmana, ale jeho střela mířila asi těsně vedle pravé tyče. Ještě štěstí, že tam dobíhal Hanuš, který poslal míč do sítě a dal tak také jako Slanina svůj čtvrtý gól v zápase - 12:0. V 74.minutě poslal Pilný do šance Malinského, ale jeho střelu vyrazil gólman Chocně. V 78.minutě ještě naši zahodili další vyloženou šanci, když po skrumáži v malém vápně nezakončil přesně Krkoška. Přesto jsme ve slušně hraném zápase vysoko zvítězili, ale naše výhra mohla (a měla) být určitě ještě větší. Po podzimu tak přezimují naši starší žáci na 2.místě tabulky se stejným počtem bodů i stejným rozdílem gólů jako lídr z Třemošnice, v jehož prospěch na 1.místě hraje jen vyšší počet nastřílených branek. Nyní máme víc než 5 měsíců (!!) trvající zimní přestávku, kterou využijeme k tréninkům a halovým turnajům. V dubnu 2022 se určitě pokusíme s odhodláním vyrazit za 1.místem naší skupiny krajského přeboru.
Branky : Slanina Fanda 4, Hanuš Kuba 4, Malinský Tom 2, Müller Kuba, Dibelka Dan
Sestava : Podaný, Odvárka, Müller, Herzán, Tomášek, Pilný, Slanina (C), Hanuš, Malinský, Tichý, Stejskal (střídali : Dibelka, Krkoška)

V posledním podzimním mistrovském zápase jsme se utkali s předposlední Chocní, která se však postupně zlepšuje. Naši jako vysoký favorit zápasu začali, jak se patří. Už v 1.minutě hrubku hostující obrany využil náš zatím nejlepší střelec Malinský – 1:0. Neuplynula ještě ani další minuta hry a bylo to 2:0 poté, co přízemní centr Malinského doklepl do sítě Slanina. V 10.minutě obešel Hanuš před velkým vápnem tři protihráče a z vápna uklidil míč po zemi k tyči – 3:0. V 15.minutě Hanušův únik skoro od půlky hřiště gólem neskončil, ale následná přihrávka na Slaninu už byla přesná, stejně jako jeho zakončení – 4:0. Ve 20.minutě vysunul Hanuš Malinského, který běžel od půlky sám na brankáře, udělal mu i kličku, jenže pak přišel o míč zásluhou vracejícího se beka Chocně. Akce však pokračovala, hosté odvrátili balón jen ke Slaninovi a ten (byť nepříliš vydařenou střelou) zvýšil na 5:0. Ve 24.minutě obehrál Hanuš zadního stopera soupeře, běžel sám na gólmana a „plíživou“ střelou jej překonal – 6:0. Ve 27.minutě Slanina uvnitř vápna našel Malinského a ten se nekompromisně trefil pod břevno – 7:0. O minutu později šel sám na brankáře hostí Slanina, ale neobešel jej. Ve 35.minutě uvolnil Hanuš Slaninu a ten podél gólmana svým 4.gólem v zápase navýšil náš náskok na 8:0. Ve stejné minutě vystihl Hanuš rozehrávku beků Chocně, běžel sám na gólmana, jehož přehodil, jenže zároveň s ním i bránu hostí. Za 2 minuty nato pro změnu šel sám na gólmana Malinský, ale dal vedle. Poslední gól první půle padl v její poslední minutě. Hanušovu nepříliš podařenou střelu brankář hostí nezachytil a z metru dokopl míč do sítě dobíhající Dibelka – 9:0. Hosté, kteří se snažili o kombinační fotbal, se v první půli podívali na naši polovinu hřiště vážněji asi jen jednou, když měli výhodu rohového kopu. Jinak jen po výkopech ze středu hřiště po obdržených gólech.
Po přestávce začali naši jako na začátku zápasu. Ve 41.minutě Slaninovu střelu z vápna gólman Chocně jen vyrazil a Hanuš dorážel prakticky do prázdné brány – 10:0. Pak se však naši na dlouhé minuty gólově odmlčeli, i když šancí jsme si vytvářeli i nadále dost. Ve 45.minutě odcentroval Slanina z pravé strany ke vzdálenější tyči, kde zakončoval volný Stejskal, ale ten bránu netrefil. Ve 48.minutě Müller po rohu napálil z 10 metrů prudkou ranou břevno. V následující minutě běžel od půlky sám na gólmana Malinský, avšak před vápnem si dal míč daleko od nohy. V 52.minutě vysunul Hanuš do brejku Malinského, ten šel opět sám na brankáře, ale nepřekonal jej. V 54.minutě se situace se stejnými aktéry opakovala, ale proti Malinskému tentokrát výborně daleko od brány vyběhl gólman a naději na hattrick mu vzal. V 55.minutě prudkou ránu Hanuše z 20 metrů k tyči vyrazil gólman hostí (kterého jsme pomaličku začali rozchytávat) na roh. V 59.minutě pak Malinského gól nebyl uznán pro předchozí porušení pravidel. V téže minutě letěla těsně kolem tyče prudká rána Malinského. V 63.minutě utekli Malinský s Hanušem, prvně jmenovaný dobře přihrál, ale Hanuš zakončil nadějnou akci jen střelou do gólmana. Další náš gól tak padl „až“ v 64.minutě, když po rohu Slaniny z levé strany skóroval přesnou hlavičkou stoper Müller – 11:0. O 2 minuty později vysunul Pilný Slaninu, ten šel sám na gólmana, ale jeho střela mířila asi těsně vedle pravé tyče. Ještě štěstí, že tam dobíhal Hanuš, který poslal míč do sítě a dal tak také jako Slanina svůj čtvrtý gól v zápase - 12:0. V 74.minutě poslal Pilný do šance Malinského, ale jeho střelu vyrazil gólman Chocně. V 78.minutě ještě naši zahodili další vyloženou šanci, když po skrumáži v malém vápně nezakončil přesně Krkoška. Přesto jsme ve slušně hraném zápase vysoko zvítězili, ale naše výhra mohla (a měla) být určitě ještě větší. Po podzimu tak přezimují naši starší žáci na 2.místě tabulky se stejným počtem bodů i stejným rozdílem gólů jako lídr z Třemošnice, v jehož prospěch na 1.místě hraje jen vyšší počet nastřílených branek. Nyní máme víc než 5 měsíců (!!) trvající zimní přestávku, kterou využijeme k tréninkům a halovým turnajům. V dubnu 2022 se určitě pokusíme s odhodláním vyrazit za 1.místem naší skupiny krajského přeboru.