KP STARŠÍ ŽÁCI | Králíky – Slatiňany 0:4 (0:2)

Góly : Tom Malinský 3, Fanda Slanina

Sestava : Podaný, Odvárka, Müller, Herzán, Tomášek, Pešek, Hanuš, Pilný, Slanina (C), Malinský, Tichý

Střídali : Stejskal, Dibelka, Vilček, Krkoška

Dnešní zápas jsme jeli odehrát do dalekých Králíků a jelikož je to skoro na hranicích s Polskem, zvolili jsme očekávaně přepravu autobusem. Autobus jsme naplnili snad do posledního místa, jelikož s námi cestoval i velký počet rodičů, kteří si nechtěli zápasy našich žáků nechat ujít a udělali nám v Králíkách takřka domácí atmosféru, za což jim patří velké díky !!! Zápas jsme chtěli začít aktivně, jak jsme zvyklí a jelikož foukal docela vítr, hra po zemi se přímo nabízela. Začali jsme aktivní hrou, byli jsme pohyblivější než domácí a celý první poločas se odehrával dle našich not. Ve středu zálohy operoval celoplošně aktivní Kuba Hanuš a bylo ho plné hřiště. Již ve 2.minutě zatáhl balón do strany, předložil balón do běhu Tomovi Malinskému, který ještě nesobecky přihrál míč před prázdnou bránu Fandovi Slaninovi na malé vápno a ten pouze nastavil placírku 0:1. Krásná akce ! Za pár minut byl Kubou vysunutý Tom Malinský do samostatného úniku, ale místo zakončení placírkou vystřelil přesně do míst, kde stál připravený gólman domácích. Za dalších pár minut Kuba vyslal další krásný balón mezi beky na Fandu Slaninu, který běžel ze strany opět sám na brakáře, ale vystřelil těsně vedle pravé tyče. Domácí se k balónu moc nedostávali, jelikož se snažili pouze nakopávat balóny na svého hbitého útočníka, kterého ale výborně pokrýval Miky Odvárka za pomoci zdvojování našimi záložníky . Jediná šance domácích v první půli vznikla nepřesným odkopem Kuby Müllera, ale jejich útočník již neměl čas na přesné zakončení, protože se u něj náhle zjevil dozadu sprintující Kuba Hanuš a nedal mu šanci akci dotáhnout do finiše a vystřelil vedle. V první půli jsme se pokoušeli často i o střelbu z dálky, ale proti větru naše střely neměli přesnost a nebo míč v letu na bránu zpomalil. V 35.minutě zápasu se nám povedla další krásná gólová akce. Po kombinaci Fandy Slaniny s Kubou Hanušem se objevil sám před gólmanem Tom Malinský a zajistil nám poločasové vedení 0:2.

Do druhého poločasu jsme v kabině upozorňovali na soustředěnost, abychom se nenechali ukolébat průběžným vedením a nenechali domácí vstřelit kontaktní gól. Chtěli jsme také další zápas odehrát s nulou vzadu, což se nám nakonec povedlo. Kluci byli bojovně naladěni a prakticky ihned po domácí rozehrávce jsme jim balón sebrali, zakombinovali, vyslali do sóla Toma Malinského, který utekl bekům a placírkou podél nehybného gólmana vstřelil uklidňující gól 0:3. V tomto momentě domácí pochopili, že již nemají žádnou šanci něco se zápasem udělat a tak se rozhodli nás alespoň pořádně pokopat o čemž svědčí 4 žluté karty a jedna červená !! Ve druhém poločase jsme měli vítr v zádech my a tak i naše střelba ze střední vzdálenosti byla více nebezpečnější než v první půli. Jen Kuba Hanuš měl snad 7 střel ,ale nebyla mu tentokráte souzena odměna za jeho skvělý výkon v záloze okořeněná gólem. V 60.minutě jsme vyslali další skvostnou přihrávku na Toma Malinského do sóla, který běžel sám na gólmana, který se mu vrhl pod nohy a chytil balón do rukou – jenže byl asi metr za vápnem. Na hřišti vzplály emoce, protože mladý sudí vytáhl pouze žlutou kartu namísto jasné červené !! Nechal jsem si rozhodčího zavolat a ten mi řekl, že dle pravidel jasná červená, ale prý mu ji nedá, jsou to přeci děti a vedeme již tři nula tak co chci... Následný volný přímý kop Kuby Hanuše směřující do brány bohužel zblokoval Domča Pilný, který stínil ve zdi. Chvíli poté přišla krásná individuální fotbalová akce Kuby Hanuše, který si seběhl pro balón až k našemu gólmanovi a asi si řekl, že když to nejde střelami, tak to zkusí jinak – prošel sám přes celé hřiště od našeho vápna asi přes 6 bránících hráčů k vápnu soupeře, kde ho v pořadí sedmý hráč pouze za cenu faulu konečně zastavil... !! Z následného přímého kopu jsme minuli branku. V 78.minutě se domácí osvobodili pouze dlouhým nákopem na svého hbitého útočníka, který byl opět čistě odebrán o míč Kubou Hanušem, ale domácí hráč ho z flustrace ze svého nulového výkonu surově fauloval a viděl oprávněnou červenou kartu. Při odchodu ze hřiště ještě tento hráč počastoval snad všechny, které potkal sprostými nadávkami, včetně našich mladých fanynek !!! Chvíli poté jsme rozehráli akci dlouhým nákopem do rozhozené domácí obrany, našli Toma Malinského, který krásným lobem z velkého vápna uzavřel náš účet na 0:4 a vstřelil další hattrick v našem dresu !! Ihned poté raději sudí ukončil zápas, jelikož utkání bylo ke konci dosti zbytečně vyhrocené. Po utkání si mě zavolal trenér domácích , zda by nešla ta červená karta do utkání nezapisovat. A když jsem mu řekl, že nikoliv, že to, jak se jeho hráč choval po obdržení červené karty je neomluvitelné. Místo sebereflexe hrubými urážlivými výrazy počastoval všechny bez rozdílu věku – to opravdu nezkousnu. A ihned jsem obratem byl osočen, že co to jsem za charakter, že to jsou děti a že nemá s kým hrát, že prý není jeho rodič aby ho vychovával – ale je to jeho trenér, který během odchodu svého vyloučeného hráče ze hřiště nijak nekrotil jeho hrubé výrazy ani se neomluvil za hrubý faul, který Kubovi (který zápas nedohrál ani po obstřiku..) způsobil jeho hráč!! Naše vítězství bylo zasloužené, byli jsme jasně ve všem lepší než domácí a náš tým zaslouží pochvalu, jak si na hřišti vzájemně pomáhal a táhl za jeden provaz, včetně udržení emocí ! Celému týmu a všem klukům, včetně střídajích děkuji za příkladnou reprezentaci Slatiňanské kopané!