02.11.2019 18:07

Prosetín/Holetín - Slatiňany

Mladší : 1:2 (1:1)

Branky :  Odvárka Mikuláš, Tomášek Vojtěch

Našim mladším žákům sice chyběly opory Hanuš s Procházkou, ale celý zápas měli výraznou převahu. Do vedení jsme šli ve 24.minutě Mikulášem Odvárkou, domácí ale za 3 minuty vyrovnali. Po změně stran jsme už měli jasně více ze hry. Naše převaha byla zaslouženě odměněna ve 36.minutě, když skóroval další nepříliš častý střelec v našem týmu Vojtěch Tomášek. Nakonec to byla branka vítězná, znamenala naprosto po zásluze další 3 body do tabulky a zároveň vyšvihnutí našeho celku mladších žáků do první poloviny tabulky krajského přeboru

Slatiňany  - Heřm.Městec/Choltice

Mladší : 9:0 (2:0)

Branky :  Hanuš Jakub 5, Stejskal Jakub 2, Müller Jakub, Tomášek Vojtěch

Naopak v utkání mladších žáků byli proti poslednímu týmu tabulky favoritem naši fotbalisté. A svou roli také dokonale splnili. Rozjížděli jsme se však pomaleji. První gól dal “až“ v 17.minutě Jakub Hanuš a stejný náš hráč přidal ve 24.minutě prudkou umístěnou ranou z dálky k levé tyči svůj (i náš) druhý gól. Takže do kabin jsme šli za stavu 2:0 spokojenější my, ale vzhledem k naší herní převaze mělo být naše vedení výraznější. Většinu času se totiž hrálo na půlce hostí, který v první půli prakticky neohrozili naši bránu. Po změně stran se náš brankostroj rozjel naplno. Krátce po změně stran dovršil Jakub Hanuš svůj hattrick a za 4 minuty přidal i svůj čtvrtý gól – 4:0. Teprve pak se probudili i další střelci. Ve 41.minutě utekl od půlící čáry Jakub Stejskal a s přehledem překonal brankáře – 5:0. Šestý gól vstřelil ve 46.minutě prudkou ranou Jakub Müller. Pak předvedl Jakub Stejskal další samostatný průnik a přesný byl i v zakončení – 7:0. 8.náš gól dal v 55.minutě opět Jakub Hanuš, který tak dovršil své střelecké galapředstavení svou pátou brankou (!!) – 8:0. V poslední minutě uzavřel skóre zápasu Vojtěch Tomášek (kuriozita : první hráč až při našem devátém gólu, který není křestním jménem Jakub…), od jehož zad se do sítě odrazil centr Jakuba Hanuše z rohového kopu. Desítku se nám docílit nepodařilo, už nebyl čas. Ale mrzí nás spíš to, že jsme v průběhu druhé půle ještě minimálně tři vyložené šance neproměnili (Tezner, poté Tomášek a těsně před koncem nastřelil Dibelka břevno prázdné brány). Hosté ve 2.půli i přes 7 obdržených branek se alespoň dvakrát trefili mezi tři tyče – v jednom případě nás musel zachraňovat výtečným zákrokem gólman Pilný. Po zápase jsme se tedy zaslouženě (a podle očekávání) radovali z výhry a 3 bodů, které nás drží v čelní skupině tabulky na dohled od vedoucích celků. Jen tak dál.

Nemošice - Slatiňany

Mladší : 3:1 (1:0)

Branka : Hanuš Jakub

Před zápasem byl v tabulce mezi oběma celky rozdíl pouhých 2 bodů v náš prospěch. Na těžkém terénu byl úvod zápasu vyrovnaný. První gól padl až ve 25.minutě – bohužel do naší sítě. 9 minut po pauze domácí svůj náskok navýšili, ale za dalších 9 minut jsme dokázali snížit naším nejlepším střelcem Jakubem Hanušem na 2:1. Při snaze o vyrovnání jsme však v poslední minutě dostali gól, který definitivně rozhodl. Domácí nás tak v tabulce o bod přeskočili a dostali se na průběžné 3.místo v tabulce. Ale výsledky obou našich družstev žáků nejsou tentokrát zase až tak důležité. Podstatnější je, aby nikdo z hráčů neodnesl toto psí počasí následnou nemocí – chřipkou či angínou.

Libchavy – Slatiňany

Mladší : 6:2 (3:2)

Branky : Dibelka Daniel, Stejskal Jakub

U mladších žáků se dá říct, že nás porazil suverénně nejlepší střelec soutěže, kapitán Libchav Henderson, který v dosavadních 8 zápasech včetně tohoto nastřílel už 26 gólů!! Má tak průměr přes 3 vstřelené góly na zápas. Nám jich dal pět a vlastně sám rozhodl utkání. Za prvních 14 minut nastřílel tento hráč do naší sítě hattrick. Pak se odmlčel a naši toho využili. Nejprve ve 24.minutě snížil na 3:1 Daniel Dibelka a 3 minuty nato po rohu Hanuše na 3:2 Jakub Stejskal. Tímto pro nás nadějným stavem skončil i poločas. Po přestávce padly do naší sítě bohužel tři „slepené“ góly za 3 minuty. Ve 38.minutě pojistila náskok domácích dívka v jejich dresu Vrabcová, minutu poté byl opět gólově úspěšný Henderson a stejný hráč o minutu později uzavřel skóre tohoto zápasu. Domácí mladší žáci si tak touto výhrou pojistili druhé místo v tabulce.

Slatiňany - Lázně Bohdaneč

Mladší : 5:3 (2:2)

Branky : Hanuš Jakub 2, Pilný Dominik 2, Stejskal Jakub

Utkání dvou sousedů v tabulce, které před tímto zápasem dělily pouhé 2 body v náš prospěch, bylo dlouho herně i výsledkově vyrovnané. Do vedení šli hosté v 9.minutě, naštěstí nám se podařilo hned za minutu vyrovnat. Bylo to po pěkné kombinaci na jeden dotek – na konci akce byla přesná přihrávka Procházky na Jakuba Hanuše a ten se v takovýchto situacích nemýlí - 1:1. Ve 24.minutě jsme šli dokonce do vedení, když střelu Dominika Pilného, která beztak směřovala do brány, ještě do sítě usměrnil jeden z hostujících beků – 2:1. V poslední minutě první půle však naši beci naprosto zbytečně faulovali ve vápně a kopala se penalta proti nám. Tu náš gólman Tomášek výtečně vyrazil, jenže naši obránci místo odkopu míče třeba na roh, na balón vůbec nereagovali a hostující hráč tak poslal míč do naší brány – 2:2. Naprosto zbytečný gól - tzv.“do šatny“! Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Krátce po změně stran nás ve 33.minutě přesnou střelou poslal opět do vedení Jakub Hanuš – 3:2. Jenže zanedlouho vyrobila naše obrana další hrubku, kterou hosté ve 37.minutě využili opět k vyrovnání – tentokrát na 3:3. Další díl zápasu však už patřil našim hráčům. Ve 40.minutě vypálil přesně Jakub Stejskal a šli jsme opět do vedení – 4:3. To už jsme si nenechali do konce zápasu vzít. Ve 44.minuět pálil pod břevno Hanuš, gólman hostí jeho střelu jen vyrazil těsně před sebe a Dominik Pilný poslal míč pohotově za jeho záda – 5:3. Za 5 minut nato byl gólmanem Bohdanče ve vápně faulován Dibelka a pískala se penalta proti hostům. Tu kopal sám Dibelka, ale brankář hostí mu střelu chytil. Potvrdilo se tak staré známé, ale stále platné pravidlo, že by faulovaný hráč neměl kopat penaltu. Kolikátá neproměněná penalta za poslední 2 sezóny to byla, to už ani nepočítáme. Výhru jsme si však bezpečně pohlídali, i když vzadu v obraně jsme měli za celý zápas nečekaně dost okének. Tam je potřeba výrazné zlepšení. Výtečně nám však zachytal gólman Tomášek, který za góly nemůže a ještě několik nebezpečných střel chytil. Kromě něj zasluhuje pochvalu naše útočná vozba, která nastřílela soupeři 5 pěkných gólů, a tak 3 góly v naší síti nám nevadily. Soupeři jsme tak oskočili v tabulce na rozdíl 5 bodů a zároveň si upevnili pozici na 5.místě. Příští týden máme volný termín (při lichém počtu družstev v soutěži) a poslední podzimní kolo zajíždíme v neděli 3.listopadu do Králík, tedy k nejvzdálenějšímu soupeři (95 km). Snad už tam nebude sníh…

Králíky - Slatiňany

Mladší : 0:6 (0:1)

Branky : Pilný Dominik 2, Tezner Martin, Procházka Marek 2, Müller Jakub

V utkání mladších žáků byli mírným favoritem naši hráči. Domácí hráči první půli hráli hodně defenzivně, když hráli se 6ti hráči v obraně, bez zálohy a se dvěma útočníky... Tato "taktika" jim vycházela skoro celý první poločas. Dlouho jsme se nemohli prosadit, ač jsme soupeře mačkali na jeho polovině a nedovolili mu přejít ani půlící čáru, kterou pouze překopával jejich gólman výkopy co nejdál od brány. Naši hráči v sychravém počasí hýřili pohybem, náběhy a kombinacemi , ale ke skórování mnohokráte chyběly jen centimetry. Trochu jsme se obávali, aby se domácím nepodařil náhodný brejk... Naše obrana však tento zápas (mimochodem konečně v kompletním složení) hrála na výbornou. Až ve 23.minutě po sérii nahrávek pronikl do vápna Dominik Pilný a překonal domácího brankaře - 0:1. Tímto stavem také skončil poločas.

Hned po změně stran jsme na soupeře nastoupili ještě ve větším tempu, než v prvním poločase a v průběhu 3 minut dali dva góly. Prvním střelcem byl po přihrávce Hanuše ve 31.minutě Martin Tezner a poté po dalekonosné střele Hanuše gólman jen vyrazil nádhernou ránu před sebe a pro dobíhajícího Dominika Pilného již nebyl problém uklidit míč z metru do sítě – 0:3. V tu chvíli byla soupeřova taktika již byla zbytečná a hru musel více otevřít a to byla pro naše hráče voda na mlýn. Soupeř chvílemi nevěděl kam dříve skočit a naši hráli nádherný fotbal a byli k nezastavení. V tu chvíli byla veškerá euforie na naší straně. Chvíli poté unikal ještě Hanuš z půlky sám na gólmana, ale byl surově zezadu zfaulován vracejícím se obráncem a náš hráč musel bohužel střídat... Slaboučký sudí ani nevytáhl kartu !!!!! Pak se naši hráči čtvrt hodiny gólově odmlčeli, v posledních 12 minutách jsme však ještě stačili nastřílet protivníkovi 3 góly. Ve 48.minutě Marek Procházka prošel od lajny přes dva bránící hráče a zakončil přesně - 0:4. V 52.minutě po krásné kombinaci se Stejskalem zakončoval k tyči opět Marek Procházka 0:5. Skóre zápasu uzavřel v 53.minutě Jakub Müller, když na jeho bombu z dálky domácí gólman nestačil ani zareagovat 0:6. Naprosto jasně jsme tedy vyhráli a po podzimu nám patří krásné 5.místo tabulky když ztrácíme na třetí místo pouhé 4 body !!