Rozhodčí : hlavní Hunal,asistenti Horníček a Pešek
Branky : Vaculka,Dostál
Žluté karty : 0:2
Diváků : asi 50
Sestava : Vincenci - Kollert,Jeřábek,Myška,Kovařík - Kořínek,Trňák,Sokol,Opavský (72.min.Dostál),Zdražil - Vaculka (82.min.Polhoš).

K veledůležitému zápasu (teoreticky o 3,ale prakticky o 6 bodů,protože se utkal poslední tým tabulky s předposledním) jsme museli nastoupit bez zkušeného kapitána Moravce,který při předzápasovém rozcvičení poznal,že zranění ze závěru posledního zápasu v Chrudimi jej na trávník nepustí a na důležitém postu v brance s Vincencim,jenž si v áčku odbyl mistrovskou premiéru. Naši při nedostatku útočníků hráli s pětičlennou zálohou - vepředu se statečně bil osamocený Vaculka,kterého se však snažil vždy právě některý ze záložníků doplňovat. Zápas pro nás začal až neskutečně dobře,možná jsme to ani nečekali. Již ve 3.minutě,kdy ještě možná někteří diváci nebyli usazeni na svých místech, poslal Trňák na zteč Vaculku a ten před velkým vápnem,tísněn obráncem, přehodil gólmana hostí – 1:0! Na gólu má sice velký podíl právě bek hostí,který střele do sítě vydatně pomohl,ale našemu mladému útočníkovi gól připíšeme rádi. Hosté bylo z tohoto šokujícího momentu z úvodu utkání pochopitelně chvíli jako opaření,ale postupně se zvedli. V 18.minutě Vincenci jen taktak vyškrábl nebezpečnou hlavičku směřující pod břevno a totéž se mu podařilo ve 23.minutě po střele pravého záložníka levačkou z 20 metrů. Naopak na druhé straně málem zahřmělo ve 25.minutě. To Vaculka pohotově vypálil z otočky z velkého vápna a trefil levou tyč hostující brány! Jinak převládaly oboustranné nepřesnosti,hra byla (možná i zásluhou postavení obou celků v tabulce) oboustranně dost rozháraná. Vyložené šance se prakticky ani na jedné straně nerodily,obrany čněly nad útoky. Zajímavě vypadala až ve 36.minutě situace před bránou hostí,kdy Trňák pálil z rohu velkého vápna – bohužel jeho střela měla sice razanci,ale neměla dostatečnou přesnost – letěla těsně vedle. Z protiútoku musel naopak na druhé straně Vincenci hasit rodící se nebezpečí až pádem na zem pod nohy pronikajícího hostujícího útočníka. Pak už se do půlky nic vážného nestalo,a tak do kabin jsme šli spokojenější my.
Po změně stran se soupeř sice snažil pochopitelně co nejdřív vyrovnat,byl o něco aktivnější (co bylo kupodivu, přehrával nás ve středu pole,kde jsme měli o jednoho hráče navíc..),ale do vyložené šance jej naše dobře hrající obrana snad až na jednu výjimku v 86.minutě prakticky už nepustila. Naopak naši hrozili z brejků a měli jsme i šance. V 50.minutě vypadala velmi nebezpečně střela Zdražila po rohovém kopu. Náš záložník ji tlačil k pravé tyči,ale gólman hostí byl na místě včas. V 55.minutě se do odvážného průniku od půlky hřiště pustil Vaculka, obešel několik protivníků, ale pak už ve vápně neměl sílu na důrazné zakončení. V 58.minutě jsme byli ke gólu opravdu blizoučko. Trňák krásně z velkého vápna obstřelil technicky beka i gólmana,jenže bohužel pro nás trefil jen spojnici tyče a břevna hostující brány! Akce však pokračovala,protože na odražený míč se vrhl rybičkou osamocený Opavský,jenže ze 3 metrů neuvěřitelně minul v tisíciprocentní šanci branku Morašic! V 69.minutě šli  dokonce 4 naši hráči v brejku na jediného beka soupeře. Jenže další gólovku vyloženi zpackali. Zakončení se ve vyložené šanci nepovedlo Vaculkovi,míč se však ještě dostal ke Zdražilovi,ale ten ze 3 metrů sám před bránou vysoko překopl! Až následně jsme viděli,že z jeho kopačky by gól stejně neplatil,protože sudí na opačné straně hřiště mu mával ofsajd. To však nic nemění na tom,že situaci čtyři na jednoho jsme měli dokončit gólem!!! Hosté v závěru zápasu vrhli všechny síly do útoku – nejnebezpečněji z jejich strany vypadala (jak už bylo zmíněno výše) situace v 86.minutě,kdy musel na poslední chvíli hasit situaci a rodící se vyloženou šanci na velkém vápně stoper Jeřábek. Udělal to s přehledem. Naši však opět hrozili z protiútoků. V 88.minutě ještě Sokol úspěšný nebyl,když jeho rána z dálky těsně minula levou šibenici,ale 89.minuta vše definitivně rozhodla. Po levé straně pláchl obraně hostů Zdražil,předložil ideální míč na malé vápno střídajícímu Dostálovi a ten ve skluzu dokopl míč do sítě – 2:0! Mohi jsme se tak radovat ze zisku veledůležitých 3 bodů. Jestli to bude k záchraně stačit,to ukáže až další průběh soutěže. Ještě zbývá dost kol. Toto byl jen krůček,drobný,ale důležitý. Tento zápas však pro nás znamenal několik premiér v letošním mistrovském ročníku. Poprvé jsme neobdrželi žádný gól (a zrovna u toho byl „náhradník“ Vincenci),poprvé jsme vyhráli o dva góly a zároveň jsme poprvé vyhráli na jaře. Teď to ještě potvrdit nějakým ziskem i z venkovních zápasů,kde jsme letos v mistrácích zatím nezískali ještě ani bod. Co když se to povede už příští neděli na umělce v Letohradě s místním béčkem?