III:TŘÍDA : TJ Orel - SK Spartak Slatiňany B

TJ Orel - SK Spartak Slatiňany B  1:9 (1:6)

Rozhodčí :  hlavní Vašek, asistenti : laici od obou celků

Branky : J.Slavík 3, Trňák 2, Farkaš, Bartušek, Benák, Dalecký

Žluté karty : 0:0

Červené karty : 1:1 (51.min.Čapek)

Diváci : asi 80 (hodně ze Slatiňan)

Sestava :  Dubský, Čapek, Janoušek, M.Slavík (46.Sýkora), Chalupník, Dalecký, Trňák, Táborský, Farkaš, Bartušek, J.Slavík (46.Benák)

Kvůli nakonec neuskutečněnému turnaji ve frisbee se hrálo v Orli. V derby nepříliš vzdálených soupeřů měli ve 3.minutě první šanci domácí. Slabou střelu z malého vápna však Dubský chytil. Za minutu nato uvolnil Farkaš Bartuška, ten byl před brankářem úplně sám, jenže z 10 metrů vystřelil vedle! Do vedení se nám tak podařilo jít „až“ v 7.minutě. Rohový kop J.Slavíka z pravé strany přistál u vzdálenější tyče u nohy Farkaše, který dobře zareagoval a prostřelil gólmana – 0:1. V 16.minutě pálil nebezpečně z velkého vápna Farkaš, jeden z domácích beků jeho ránu tečoval a ta přistála těsně nad bránou domácích, když gólman reagoval na střelu našeho záložníka na druhou stranu…  Ve 23.minutě se domácím podařilo vyrovnat. Jejich hráč pronikl po chybě naší obrany až k bráně a ze 2 metrů dopíchl míč do sítě – 1:1. Naši se i nadále snažili kombinovat, naopak soupeř volil taktiku nakopávaných balónů od beků na své dravé útočníky. Zálohu skoro nepotřeboval, my ano. V poslední čtvrthodině prvního poločasu padlo ještě celkem 5 branek (!!) a všechny do sítě Orle. Ve 30.minutě vysunul Bartušek po levé straně Farkaše, ten přesně odcentroval před bránu a nabíhající Trňák z voleje ze vzduchu uklidil míč k pravé tyči – 1:2. Ve 32.minutěutíkal J.Slavík poslednímu bekovi domácích, ten jej zezadu fauloval a dostal oprávněně ČK. Ve 36.minutě se Trňák rozhodl projít celým velkým vápnem soupeře a špičkou kopačky zacílil přesně – 1:3.Ve 38.minutě uvolnil Trňák J.Slavíka, ten se dostal sám před gólmana, přehodil jej, ale trefil jen břevno. Naštěstí se míč odrazil opět k našemu útočníkovi a ten už jej poslal do sítě – 1:4. Ve 40.minutě získal Trňák míč na půlce hřiště, uvolnil J.Slavíka a ten sám před gólmanem s přehledem zvýšil na 1:5. Ale to ještě nebylo vše. Ve 42.minutě se nám povedla krásná kombinace skoro na jeden dotek po ose Dalecký-Bartušek-J.Slavík a posledně jmenovaný zakončil poločasové skóre na 1:6. Podařil se mu navíc hattrick za 6 minut!

I druhou půlku jsme začali dobře. Ve 47.minutě využil Bartušek hrubky domácího gólmana a zvýšil do prázdné brány na 1:7. V 51.minutě zaváhání našich beků řešil faulem zezadu na unikajícího útočníka Orle Čapek a šel se oprávněně (podobně jako v první půli hráč domácích) sprchovat bez žlutého varování předčasně také. U něho to však bylo naprosto zbytečné, fauloval totiž za stavu 1:7. Asi by se vůbec nic nestalo, kdyby hráče Orle nechal utéct a ten dal gól… Takhle bude Čapek pykat „natvrdo“ jeden nebo dva zápasy. Ještě poznamenejme, že oba fauly na ČK byly podobné jako vejce vejci. Takže zápas se dohrával deset proti deseti. V 59.minutě vysunul Janoušek ideálním pasem Benáka. Ten šel zprava sám na gólmana, ale střelou k bližší tyči jej nepřekonal. V 63.minutě našel Janoušek pro změnu Bartuška, který byl úplně sám před gólmanem, jenže trefil se jen do něj! V 69.minutě pak po naší kombinační akci Táborskému, který byl také sám před brankářem, uskočil balón od nohy. V 72.minutě byl 20 metrů od brány faulován Farkaš a sudí pískl volný přímý kop proti domácím. Trestňák kopal Trňák, jehož první ránu zblokovali beci, míč se vrátil k našemu exekutorovi, ten zakončoval ještě přesněji, ale jeho dorážku mířící pod břevno výtečně vyrazil brankář soupeře. V 80.minutě byl zcela sám před gólmanem běhavý Táborský, avšak trefil opět jen gólmana Orle. Závěrečné dva góly zápasu tak padly až v poslední desetiminutovce. V 81.minutě napřáhl z 25 metrů Benák a jeho rána levačkou pod břevno byla nechytatelná – 1:8. V 86.minutě vyrobil další hrubici domácí gólman, který po vyběhnutí na vápno při odkopu minul balón a Daleckému tak nezbývalo nic jiného, než míč poslat do opuštěné brány – 1:9. V 89.minutě mohli hrozivý stav aspoň trochu zkorigovat ještě domácí. Ale první střelu zblokoval Sýkora a druhou výtečně vyrazil Dubský. Desítku jsme tedy mohli soupeři klidně načepovat, ale to by naši museli proměnit hlavně ve druhé půli alespoň nějakou šanci. Kuriozitou zápasu jsou 2 červené karty (po jedné na obou stranách), když žlutou neudělil sudí ani jednu…