III.TŘÍDA | Slatiňany - Prachovice 4:1 (4:0)

Rozhodčí :  hlavní Vávra, asistenti laici obou celků

Žluté karty : 0:4

Červené karty : 0:1

Diváci : asi 60

Sestava :  Vincenci, J.Borovička, Janoušek (46.Farkaš), Harsa, Kollert (46.D.Slavík), Kolář (46.Stryka), Opavský, Trňák (63.Pytlík), P.Venzara – Beneš (46.Licek), T.Borovička.

Tentokrát jsme se utkali s 1.celkem tabulky, který v dosavadních 6 kolech zatím jen jednou remizoval a všechny ostatní zápasy vyhrál. Takže mírným favoritem byl asi soupeř. Jenže hlavně první půle ukázala, že kralovat budeme my. Naši začali lépe, než soupeř a lépe kombinovali. Tím jsme měli více ze hry a územní převahu. V 10.minutě pronikl dobře hrající T.Borovička, ale z velkého vápna vystřelil příliš slabě. V 11.minutě se nám povedla krásná kombinační akce, na konci které byl ve vápně Beneš. Naznačil střelu, tím zmátl svého strážce, a následně vystřelil ze 13 metrů dostatečně přesně k tyči - 1:0. Ve 20.minutě přišla naše další pohledná akce, Beneš ideálně uvolnil P.Venzaru, ten byl sám před gólmanem a ze 12 metrů jej překonal – 2:0. Ve 39.minutě uvolnil Trňák Beneše, ten se ve vápně obtočil kolem beka soupeře a ze 7 metrů poslal míč do sítě – 3:0. Ve 40.minutě našel T.Borovička zpětnou přihrávkou Koláře a ten ze vzduchu zakončil efektně i efektivně zároveň – 4:0. Takže poločas skončil po naší dobré hře jednoznačným vedením o 4 góly a prakticky rozhodl o výsledku.

Hned po přestávce jsme vyměnili dokonce 4 hráče (ono při našem vysokém vedení, byť nad lídrem tabulky) nebylo divu. Najednou byli v našem celku zkušení Vincenci a Trňák a s nimi „mateřská školka“ hráčů 19-21 let. Naše dobrá hra se tím mírně změnila k horšímu, ale soupeři jsme se stále vyrovnali. V 52.minutě odcentroval z pravé strany Stryka, našel hlavu osamoceného Farkaše, ale ten z výhodné zakončil slaboučce. V 59.minutě pískl sudí proti nám penaltu za faul ve vápně a hostující exekutor ji s jistotou proměnil – 4:1 Povzbuzení hosté měli v 68.minutě možnost snížit naše vedení o další gól. Nebezpečná hlavička z malého vápna po centru z pravé strany byla sice prudká, ale naštěstí letěla přímo na Vincenciho a ten ji vyboxoval nad bránu. V 75.minutě centr Opavského zakončoval z bezprostřední blízkosti Stryka, ale gólu zabránil jeden z beků hostí na brankové čáře. V 81.minutě rozehrál Opavský trestný kop doprava na Pytlíka, ale ten z výhodné pozice z 12 metrů netrefil bránu. Z protiútoku zahrozil soupeř. Centr před naši bránu Vincenci podběhl, ale hostující hráč naštěstí hlavou následně netrefil prázdnou bránu. V 83.minutě dostal ČK hostující hráč po 2.ŽK a snaha hostů ještě s výsledkem něco udělat tím přišla pochopitelně vniveč. V 85.minutě mohl naopak dát gól T.Borovička, který prošel sám před gólmana hostí, a přestože sám mohl zakončit akci gólem, přihrál ještě před prázdnou bránu Lickovi. Ten dal sice gól, ale nepohlídal si ofsajd, a tak gól platit nemohl. Zřejmě měl zakončovat T.Borovička sám… V 88.minutě ještě prudce a přesně pálil z 25 metrů Pytlík, avšak gólman hostů zakročil u tyče výtečně a míč vyrazil. Přesto první celek tabulky u nás poprvé prohrál a my jsme se mu v tabulce o něco přiblížili – na rozdíl 3 bodů s tím, že máme odložený zápas doma s Bořicemi k dobru.