III.TŘÍDA : Slatiňany B - Stolany B  3:3 (3:1)

Rozhodčí :  hlavní Šeps, asistenti laici obou celků

Branky :  Hanuš 2, T.Borovička

Žluté karty : 2:1 (D.Slavík, Trňák)

Diváci : asi 30

Sestava :  Vincenci - J.Borovička, Harsa, D.Slavík, Kollert - Kolář (46.Farkaš), Hanuš (63.Stryka), Trňák, Opavský - T.Borovička, Kápička.

Poté, co před 14 dny hostila naše rezerva první tým tabulky (Prachovice), jsme tentokrát po výměně lídra na prvním místě přivítali opět první tým, tentokrát pro změnu rezervu Stolan. Takže hrál znovu první s třetím. Naši začali lépe. Ve 4.minutě prudce a přesně pálil z 20 metrů Kápička, bohužel přímo na gólmana. V 15.minutě dostal míč ve vápně Hanuš, otočil se s ním kolem svého strážce a vystřelil po zemi přesně k pravé tyči – 1:0. Ve 21.minutě se dostal do šance ještě dorostenec Kolář, jehož střelu vyrazil brankář, odražený míč se dostal k T.Borovičkovi a jeho gólovou ránu k levé tyči vykopl jeden z beků Stolan těsně před brankovou čarou. Chvíli poté mohl sudí písknout penaltu za faul na Hanuše ve velkém vápně, ale neudělal to. Ve 25.minutě vysunul Opavský ideálně do běhu T.Borovičku a protože stoper hostí míč nezasáhl, běžel náš mladý útočník sám proti brankáři. Svou šanci také s přehledem proměnil – 2:0. Náš nápor pokračoval. Ve 28.minutě nastřelil T.Borovička prudkou ranou břevno hostující brány, odražený míč posílal ve skrumáži někdo z našich do brány, ale v cestě balónu stála upažená ruka hostujícího beka. Jasná penalta, ale ani tu sudí nepískl! A prakticky z protiútoku hosté snížili. Po chybě naší obrany skóroval náš bývalý fotbalista Mihulka – 2:1. Naštěstí našimi hráči tento inkasovaný gól neotřásl a byli i nadále lepší. Ve 32.minutě trestný kop Hanuše z 25 metrů lapil gólman, chvíli poté hostující beci zblokovali dvě vydařené nadějné rány – Hanuše a poté i Trňáka, které tak gólem neskončily. Ve 41.minutě se mohlo blýskat na druhé straně. Naši beci nechali vystřelit Mihulku, ten prudce pálil ze

13 metrů, ovšem Vincenci jeho pumelici výtečně vyboxoval. Závěr prvního poločasu nám však vyšel, když těsně před pauzou přišel asi nejhezčí gólový moment v celém zápase. Ve 44.minutě totiž vypálil Hanuš z 25 metrů a trefil skoro přesně levou šibenici – 3:1. Do kabin k poločasové přestávce jsme tak šli s poměrně klidným dvoubrankovým náskokem. Po pauze však hosté přidali a za 10 minut se jim podařilo opět snížit. V 55.minutě se Harsovi (také jako Kolář ještě dorostenec) nepovedl odkop z vlastního velkého vápna. Hosté se zmocnili míče, jejich hráč odcentroval do vápna a tam nehlídaný útočník Stolan hlavou snížil na 3:2. V 58.minutě prudce pálil z 18 metrů pod břevno Trňák, ale střela letěla přímo na gólmana a ten ji vyškrábl na roh. Po tomto rohovém kopu se dostal do šance Farkaš a následně J.Borovička. Ten však vystřelil z výhodné pozice nad bránu. Od 65.minuty hosté přitlačili na pilu v samozřejmé snaze vyrovnat a byli až do konce utkání lepší. V 74.minutě naše obrana opět vyrobila chybu, když jsme nechali vystřelit soupeřova záložníka z 25 metrů po zemi k levé tyči a střela překvapila asi i Vincenciho, když skončila v síti – 3:3. Pak už se až do konce zápasu nic nezměnilo přes evidentní snahu obou celků dát vítězný gól. V poslední čtvrthodině jsme už totiž žádnou šanci neviděli, takže zápas skončil nakonec remízou. Naši byli lepší první hodinu, hosté zase poslední půlhodinu, což jim stačilo, a tak si nakonec oba celky rozdělily po bodu.  Naši promarnili možnost srovnat s hosty bodový stav na čele tabulky (při předpokládané výhře v dohrávce v příštím týdnu doma s Bořicemi) a budeme přezimovat na 3.místě tabulky – 2 body za vedoucím duem Prachovice + Stolany B.