III.TŘÍDA : SK Spartak Slatiňany B - TJ Luže B

SK Spartak Slatiňany B - TJ Luže B  4:1 (1:0)

Rozhodčí :  hlavní Flídr, asistenti : laici od obou celků

Branky : Bartušek 2, Farkaš, Trňák (pok.kop)

Žluté karty : 0:2

Diváci : asi 40

Sestava : Dvořák, Čapek, Janoušek, O.Drahý (46.Rulík), Dalecký, Sýkora, Trňák, Táborský, M.Slavík, Farkaš (58.Stryka), Bartušek

Po vysoké výhře před týdnem v Rosicích jsme proti dalšímu týmu ze druhé poloviny tabulky byli samozřejmě opět favoritem. Od začátku zápasu jsme také měli výraznou územní převahu. Jenže naši fotbalisté naráželi do zhuštěného valu hostujících hráčů na jejich polovině, lépe řečeno a před velkým vápnem Luže. A recept, který na takovouto obranu platí, to je kombinace rychlých přihrávek nebo narážeček, jsme dlouho nepoužívali. Naši hráči chybovali v tom, že často zbytečně sólovali, vodili míč do plných a na prvním, druhém nebo třetím protihráči vždy ztroskotali. Druhý recept, to je střelba ze střední či větší vzdálenosti, zkoušel vlastně jen Trňák, ale bohužel jeho střelám chyběla přesnost. Takže v prvních 20 minutách se žádná větší šance z výše uvedených důvodů neurodila. První tři přišly téměř přesně vždy po 10 minutách. Ve 20.minutě uvolnil Trňák Farkaše, který běžel sám proti brankáři soupeře, ale trefil jen tyč. Ve 30.minutě šel opět Farkaš sám na brankáře a ani tentokrát nebyl úspěšný – trefil jej ze 7 metrů do těla. Ve 40.minutě vyrobil hrubku gólman Luže, když při odkopu nikým neatakován přihrál přímo na kopačku Bartuška, jenže ten nabídnutou vyloženou šanci neproměnil ani nadvakrát. Ve 42.minutě zahrál po centru z levé strany do vápna Luže jeden z beků soupeře rukou a následovala penalta. Tu s jistotou proměnil Trňák, když poslal brankáře na opačnou stranu, než šel míč – 1:0. To bylo do poločasu vše.

Po poločasu odstoupil O.Drahý (jede v neděli s áčkem do Svratouchu), na jeho místo stopera přešel Sýkora a na levém beku odehrál druhou půli vystřídavší Rulík. Dalecký se posunul do záložní řady. Naši hned zkraje druhého poločasu na soupeře vlétli a poměrně brzo se měnilo i skóre. V 51.minutě přiťukl Bartušek hlavou míč ideálně do běhu Farkašovi a ten (potřetí v zápase sám před gólmanem) konečně uspěl – 2:0. Hned v následující minutě vysunul Trňák Bartuška a ten přízemní ranou k pravé tyči překonal gólmana – 3:0. V 54.minutě našel Táborský přesnou přihrávkou Farkaše, jenž běžel opět sám na brankáře, ale opět jej jen trefil. V 63.minutě vysunul Trňák Bartuška, který běžel znovu sám na brankáře a s přehledem jej překonal – 4:0. V 73.minutě pronikl až před gólmana po samostatné akci Trňák, ale pak technickou střelou vnější šajtlí poslal míč vedle levé tyče soupeřovy brány. Teprve v 75.minutě letěla také první „střela“ směrem k bráně Dvořáka, byla však slabá a náš gólman s ní neměl problémy. V 76.minutě prošel samostatně opět Trňák, jenže prudkou ránu z 12 metrů mu vyrazil gólman hostí v pádu nohama. V 79.minutě prošel samostatně opět Trňák, prostrčil míč mezi beky na M.Slavíka, ale ten sám před gólmanem jej opět jen trefil. A za řadu našich neproměněných šancí přišel v 84.minutě trest. Soupeř po ojedinělém protiútoku a centru do malého vápna snížil na 4:1. V závěru zápasu však ještě mohli přidat jeden gól i naši. Po levé straně pronikl Dalecký, hosté pak úplně přestali hrát a náš fotbalista nastřelil pravou tyč. Zápas jsme tedy vyhráli, branek jsme však měli vstřelit daleko víc. Vyložených šancí jsme na to měli dost.