III.kolo DIVIZE C : SK Spartak Slatiňany - TJ Dvůr Králové nad Labem

III.kolo DIVIZE C : SK Spartak Slatiňany - TJ Dvůr Králové nad Labem  3:2 (2:2)

Rozhodčí : hlavní Vychodil, asistenti Novotný a Němec

Branky: Slováček 2, Koblasa

Žluté karty : 0:3

Diváci : asi 200

Sestava: Vostradovský, Valda (46.Koblasa), Hauf, Ráliš, Malý (76.Luptovský), Slováček, Koudelka, Vladyka, Václavek (87.Trňák), Rešetár, Vácha (73.min.Kopecký)

Proti dlouholetému účastníkovi divize (rekordně nepřetržitých 15 let) jsme za téměř ideálního fotbalového počasí nastoupili bez Novotného, Hudce a Hanče, což jsou 3 stabilní beci. A musíme bohužel konstatovat, že zejména v první půli to bylo znát. Naše obrana stála na dost hliněných nohou a zkušený soupeř toho dost často využíval. Naši sice začali mírným tlakem, ale jako první zahrozili hosté. Ve 13.minutě hlavičkoval po rohovém kopu jejich kapitán Kruliš. Mířil pod břevno a Vostradovský se musel hodně natahovat, aby míč vyškrábl na další rohový kop. Jenže naši toto varování zřejmě nevzali na vědomí. Po rohu hlavičkoval hostující neobsazený Rejl z malého vápna a přestože nepříliš prudce, podařilo se mu dát gól – 0:1. Byl to náš obdržený 3.gól hlavou z celkem 4, které jsme do té chvíle ve 3 kolech dostali… A ve 27.minutě nám bylo ještě hůř. Po autu hráčů z města známé ZOO se balón před naším vápnem odrazil od několika hráčů, z našich fotbalistů nikdo nedokázal balón odkopnout, toho využil hostující Fejk a prudce napálil míč do sítě - 0:2. V této chvíli to s námi vypadalo dost bledě. Ve 28.minutě se zazdálo, že by mohlo být lépe, ale tečovaný centr Valdy z pravé strany skončil na spojnici břevna a tyče, a odražený míč pak hosté už z malého vápna odkopli do bezpečí. Ve 38.minutě hosté zahrozili z rychlého brejku, respektive z krásné individuální akce střelce druhého gólu Fejka, jenž si vypracoval vyloženou gólovou pozici. Vypálil velmi dobře a nás od dalšího gólu zachránil jen výtečný zákrok brankáře Vostradovského. Ve 40.minutě jsme viděli další vyloženou příležitost hostí. Jejich hráči ji však pokazili špatnou přihrávkou a střela byla již našimi beky zblokována. A zanedlouho opět platilo staré známé přísloví „nedáš-dostaneš“ – jak je vidět, stále platí. Nejprve sice ještě ve 41.minutě Slováčkovi v šanci na malém vápně odskočil míč od nohy, ale ve 43.minutě Hauf dokonalou českou uličkou ze středového kruhu vybídl ke sprintu právě Slováčka, jenž technicky prostřelil gólmana – 1:2. Na naše hráče toto snížení náskoku hostí působilo jako pokropení živou vodou a ještě do poločasu bylo vyrovnáno. Ve 45.minutě Václavek krásně vysunul Slováčka, ten se dostal za beky a sám před gólmanem zakončil mazácky – 2:2. Tím se nám dokonale povedl závěr první půle, a tak se k poločasové přestávce šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Po změně stran výměna Koblasy za Valdu způsobila pochopitelně i změnu v našem rozestavení. Na pravého beka se stáhl úspěšný střelec závěru první půle Slováček a na pravé záloze operoval se zdarem typický levák Koblasa. A právě on měl ve 47.minutě obrovskou šanci, aby nás dostal do vedení. Jenže z gólové pozice sám před brankářem trefil jen do něj! Odražený míč pak poslal Václavek z malého vápna místo do prázdné brány daleko vedle! V 52.minutě našel Rešetár Václavka, ten si míč dobře zpracoval, z otočky pohotově vypálil, ale gólman hostí reflexivně vyrazil míč na roh. Zabránil nám tak v té chvíli jít do vedení. O 10 minut později na druhé straně pálil po rohovém kopu královédvorský Kruliš z výhodné pozice těsně vedle. V 63.minutě odcentroval z pravé strany Koudelka, přesně našel hlavu Koblasy a nejmenší hráč na hřišti (!!) hlavičkoval pro brankáře nechytatelně k pravé tyči – 3:2. Hosté pak najednou začali spěchat. Největší šanci k vyrovnání si vypracovali v 77.minutě. Hlavička jejich hráče z malého vápna však mířila těsně vedle. Naopak naši mohli své vedení v závěrečných 10 minutách ještě navýšit. Blizoučko k tomu jsme měli v 82.minutě a měli v tom „prsty“ dva naši střídající hráči ve druhé půli. Do šance se přes střed obrany hostů dostal Koblasa, šel sám na brankáře, ještě ale nesobecky přihrál dozadu na Kopeckého a ten už mohl dávat do úplně odkryté brány. Jenže zabránil mu v tom 8 metrů od brány faul hostujícího beka. Jasný faul a jasná penalta. Jenže našemu kanonýrovi Václavkovi se moc nepovedla. Zvolil polovysokou střelu a navíc ani ne moc k tyči a brankář hostů Vaníček ji vyrazil! Už jsme mohli být v klidu. Závěr zápasu jsme však přesto zvládli. V 85.minutě ještě výtečně hlavičkoval z malého vápna Ráliš, jenže jeho pokus bravurně zlikvidoval gólman soupeře. První divizní výhru v historii slatiňanské kopané jsme tedy nakonec poměrně s přehledem udrželi. Je samozřejmě nesmírně cenná. Atraktivní zápas s 5 vstřelenými brankami, několika vyloženými šancemi na obou stranách a jednou neproměněnou penaltou se divákům musel líbit. Naši za závěr první půle a zlepšenou hru po změně stran vyhráli zaslouženě, navíc ani ve třetím zápase jsme neobdrželi jedinou žlutou kartu. Takže hrát a vyhrát se dá i slušně. To však neplatí o našich příznivcích říkajících si Fanatics. Po výborně a hlavně bez excesů zvládnutém zápase v Čáslavi se tentokrát vůbec nevyznamenali. Většinu druhé půle sprostě uráželi soupeře, rozhodčí a dokonce funkcionáře našeho družstva! O takové „fanoušky“ samozřejmě klub vůbec nestojí a příště si klidně mohou zůstat doma.

Zápas zhodnotil trenér Petr Myška :

Do zápasu jsme vstoupili docela dobře, ale v 15. minutě jsme dostali po rohu branku a přestali jsme hrát.Prohrávali jsme osobní souboje a byli jsme v defenzívě málo durazní. Hosté krátce nato dali druhý gól a měli další velké šance, ale nás naštěstí podržel gólman Petr Vostradovský. Když jsme přežili šance hostů, tak se nám  na konci prvního poločasu podařilo dvěma góly Slováčka vyrovnat a když jsme ve druhém  poločase přidali třetí gól, tak můžeme slavit první vítězství v divizi . Dnes to nebyl výkon, jaký bych si představoval, ale důležité jsou body . Pochvalu zašlouží Petr Vostradovský.