Halový turnaj mladších žáků – Slatiňany 25.1.2020

27.01.2020 08:01

V místní hale se uskutečnil druhý ze série fotbalových mládežnických halových turnajů – mladší žáci. O umístění bojovalo 6 zúčastněných družstev, protože původně přihlášený Titanic Srch se v týdnu před turnajem odhlásil pro malý počet hráčů. Turnaj se hrál systémem každý s každým, 1 x 18 minut. Kladem celého turnaje byla slušná a ohleduplná hra všech týmů.

 

Konečné pořadí a výsledky jednotlivých družstev :

1. TJ Lokomotiva Borohrádek : Přelovice 4:1, Prosetín 2:2, Slatiňany 3:0, Mnětice 3:0, Žamberk 4:1

2. TJ Přelovice : Prosetín 5:1, Slatiňany 5:2, Mnětice 3:0, Žamberk 4:1

3. SK Sokol Prosetín : Slatiňany 1:4, Mnětice 6:0, Žamberk 6:0

4. SK Spartak Slatiňany : Mnětice 3:4, Žamberk 2:1

5. TJ Sokol Mnětice : Žamberk 2:2

6. 1.FC Žamberk

 

Našim mladším žákům chyběl citelně hlavně nejlepší střelec a nejlepší hráč z posledních 2 ročníků našich halových turnajů Hanuš, dále pak Tezner a Tomášek (všichni tři na lyžařském kurzu se ZŠ). K nim se připojili absentující Pešek s Odvárkou a navíc Stejskal s Dibelkou, kteří reprezentovali náš oddíl v halovém turnaji okresních výběrů starších přípravek ve stejný den ve Skutči. Přesto náš oslabený (i když početný) tým začal výborně, když první dva zápasy (s Prosetínem a Žamberkem) vyhrál. Jenže to z naší strany bylo bohužel vše. Nad Mněticemi jsme vedli ve 3.zápase 3:1, ale v posledních minutách jsme dostali 3 góly, soupeř výsledek dokonale otočil a my jsme ještě prohráli. To nás psychicky poznamenalo asi i na dva zbývající zápasy turnaje s nakonec prvními dvěma celky, ve kterých jsme také podlehli a nakonec obsadili „až“ 4.místo, když jsme se nevešli ani na pomyslné medailové pódium. Absentující hráči nám chyběli víc, než jsme před turnajem asi čekali… Jediným kladem tohoto klání tak zůstává skutečnost, že větší herní prostor dostali hráči širšího kádru. Ti však svou příležitost příliš za pačesy nechytili…. Celý turnaj nakonec vyhrál (pro mnohé asi nečekaně) celek Lokomotivy Borohrádek. Ale bylo to nakonec naprosto zaslouženě, protože v celém turnaji neprohrál a v závěrečném zápase turnaje jasně porazil i loňského vítěze i favorita letošního turnaje z Přelovic. Celý turnaj s přehledem odpískali sudí Malivánek a Sokol, kteří však měli ulehčenou úlohu slušnou hrou všech týmů.

 

Výsledky našich mladších žáků chronologicky :

Slatiňany – Prosetín 4:1 (branky : Tichý, Procházka, Herzán, Müller)

Slatiňany – Žamberk 2:1 (branky : Herzán, Müller)

Slatiňany – Mnětice 3:4 (branky : Herzán, Papoušek, Müller)

Slatiňany – Borohrádek 0:3

Slatiňany – Přelovice 2:5 (branky : Procházka 2)

 

V turnaji nás reprezentovali :

Pilný, Papoušek, Herzán, Tichý, Müller, Procházka, Petrásek, Mostecký, Vilček, Horník

 

Nejlepším hráčem turnaje byl trenéry zúčastněných celků zvolen Aleš Brebis ze Žamberka a nejlepším brankářem byl vyhodnocen Tadeáš Fogl z téhož celku. Nejlepším střelcem celého turnaje se stal Matyáš Zvěřina z Přelovic s 12 góly.m Zdařilý průběh tohoto velmi kvalitního turnaje už nemohl narušit ani výpadek elektrického proudu, který postihl naši halu (ale i celé město Slatiňany) na poslední zápas turnaje.