Rozhodčí : hlavní Novák,asistenti Fojtík a Svědiroh
Branky : D.Tesař a Martin Pudil po 2,Hanuš
Žluté karty : 1:2 (Ficek,Hlušička)
Diváků : asi 80
Sestava: Dvořák – R.Tesař,Málek (54.min.Opavský),Bř.Jeřábek,Kudrnka – Vaculka (82.min.Kovařík),Hanuš,Trňák (82.min.Koblasa),Martin Pudil -
D.Tesař (75.min.J.Hlušička),Ficek

K dohrávce 3.jarního kola,nesehraného pro nezpůsobilý terén,jsme v pátek zajížděli do Kameniček. Domácí sice o minulém víkendu vyhráli ve Vysokém Mýtě,ale naši jsou v tabulce první a toto postavení chtěli potvrdit i na Vysočině. A hned zkraje nutno předeslat,že se nám to podařilo. Úvod zápasu tomu příliš nenasvědčoval. V 7.minutě nechal Kudrnka odcentrovat pravé křídlo domácích,jeho centr prošel až ke vzdálenější tyči a tam na druhé straně neobsazený (!!) domácí hráč poslal Kameničky nekompromisní ranou z voleje z 10 metrů do vedení 1:0. Byl to teprve první gól,který jsme na jaře v mistrovských zápasech dostali – a jak se později ukázalo,zatím také poslední… Našimi fotbalisty však vedení domácích neotřáslo a zanedlouho bylo vyrovnáno. V 9.minutě soupeř chyboval při rozehrávce beků na velkém vápně (nutno podotknout,že dost tomu „napomohlo“ napadání našich hráčů),míče se zmoc
nil Ficek,uvolnil D.Tesaře a ten se z velkého vápna trefil přesně – 1:1. Naši pak postupně přebírali iniciativu,čemuž napomohla oproti Říčanům zase zlepšená hra naší zálohy. Domácí celek jsme uprostřed hřiště přehrávali kombinační hrou a výsledkem toho byl 2.gól. Ve 20.minutě jsme rozjeli akci středem hřiště,míč posunuli doprava na Vaculku,jehož prudký centr brankář soupeře jen vyrazil a Hanuš jej „z první“ ihned pohotově a zároveň elegantně přeloboval – 1:2. Od té doby už se začalo hrát úplně v naší režii. Naši beci soupeře už na dostřel prakticky nepouštěli a naopak z útoků jsme hrozili domácím my. Ve 25.minutě pálil z dobrých 25 metrů středopolař Trňák,rána mu vyšla a letěla přesně pod břevno. Odtud ji nad břevno na rohový kop vyškrábl výborným zákrokem domácí gólman. Za tento moment sklidili oba aktéři potlesk diváků. Jenže brankář si ihned reputaci pokazil,když
se k teči nepřiznal a roh se nekopal…. Ve 36.minutě se nám zase vyplatil presink. Míč vybojoval u postranní lajny Hanuš,uvolnil D.Tesaře,ten si popoběhl do střelecké pozice před velké vápno a přízemní ranou z 20 metrů se trefil přesně k levé tyči – 1:3. Ale to ještě nebylo vše. Ve 45.minutě vybojoval balón Vaculka,uvolnil Martina Pudila,který vypálil z velkého vápna po zemi téměř přesně do míst, kam ve 36.minutě Tesař a domácí gólman byl opět bez šance – 1:4. Vzápětí hlavní sudí ukončil první půli.
Po přestávce naši vlétli na soupeře jako uragán. Ve 48.minutě utekl svému strážci po pravé straně agilní Vaculka,ideálně po zemi předložil míč na malé vápno úplně volnému Martinovi Pudilovi,jenž však místo jednoduché dorážky do prázdné brány zvolil prudkou ránu a neuvěřitelně jen rozezvučel břevno domácí svatyně! Brankář Kameniček stačil jen vyděšeně přihlížet…. Za 2 minuty poté se však opět vytáhl. Hanuš totiž ze 30 metrů vypálil pravačkou balón coby raketu “země-vzduch“,která mířila přesně do levé šibenice. Domácí brankář však vytáhl ze svého arzenálu neuvěřitelný zákrok a akrobaticky míč vyrazil na roh! V 53.minutě uvolnil Ficek do běhu Vaculku,ten se dostal až do velkého vápna,ale tam se mu vrhl domácí brankář obětavě pod nohy a další gólovou šanci našich zneškodnil. O minutu později strážce domácí svatyně vytěsnil do šibenice mířící střelu Ficka z velk�
�ho vápna – sice tentokrát nepříliš prudkou,zato umístěnou. V 62.minutě nám nebyl uznán gól Trňáka vstřelený do prázdné brány pro předchozí faul-nefaul Ficka. Pak však naši trochu vypadli z role,když se začali stále častěji,zato úplně zbytečně dohadovat se soupeřem i nepřesným rozhodčím,a to je odtrhávalo od hry. Ale domácí,kterým nechyběla bojovnost,zato mnohdy fotbalovost,naši bránu i přes mírnou územní převahu v těchto chvílích prakticky neohrozili. Výsledkem jejich snahy bylo jen několik nepřesných střel,které šly mimo tyče. A tak v poslední minutě zápasu uzavřeli brankový účet utkání zase naši,když skóre zaokrouhlili na příjemného „bůra“. Hanuš na půlce domácích přešel přes 3 hráče soupeře,posledního z nich obehrál vdovjakovskou „koloběžkou“,tím se dostal ze sevření,předložil míč ideálně do běhu na nabíhajícího Martina Pudila a ten měl před sebou už jen g
ólmana. Bez problémů si s ním poradil a stanovil konečný výsledek na zasloužených 1:5. První úspěšný krok ze 4 zápasů,které nyní následují po sobě venku,jsme udělali tedy naprosto bez problémů a připsali si do tabulky nejen suverénní výsledek,ale i tři plusové body do tabulky pravdy. A teď v neděli do Miřetic.