Rozhodčí : hlavní Bouz,asistenti Pagáč a Zavřel
Branky : Zdražil (penalta),Kořínek,Vaculka (penalta)
Žluté karty : 1:2 (Trňák)
Červené karty : 0:2 (Brož,Slováček)!!
Diváků : asi 80
Sestava : Borek - Kudyn,Jeřábek,Myška,Hroch (70.min.Polhoš) – Zdražil,Trňák,Ficek,Kořínek (89.min.Kudrnka),Kollert – Vaculka (81.min.Koblasa).

K souboji předposledního celku tabulky s kandidátem postupu jsme nastupovali odhodláni nějaký ten bod získat. Přestože nám oproti minulému týdnu chyběli další 2 hráči ze základu (Kovařík se Sokolem),k optimismu nás vedl   úspěch ve vydařeném posledním domácím zápase s Přeloučí a jednak i vzpomínka na podzimní vyrovnaný,byť prohraný,duel v Srchu. Naši také začali odvážně. V 5.minutě se řítil do šance důrazný Vaculka,který po chybě beků hostí pálil prudce z vápna levačkou,ale střela šla přímo na gólmana a ten si s ní i zásluhou toho poradil. Naopak v 10.minutě musel Borek v pádu vyrážet nebezpečnou ránu z levé strany. Udělal to bezchybně,poradil si s ní. V 17.minutě zachytil Trňák rozehrávku soupeřových obránců,zakončoval následně levačkou z velkého vápna,ale brankář hostí Hála v pádu zabránil gólové střele v pádu nohou! Pak se chvilku obě družstva se šancemi odmlčela. Až ve 36.minutě se stala velmi podstatná věc pro další průběh zápasu. Vaculka běžel při brejku od půlky hřiště zcela sám na hostujícího gólmana,prostřelil jej,jenže nastřelil tyč. Naštěstí za ním dobíhal Zdražil,zmocnil se odraženého míče a posílal jej do prázdné brány za již překonaným gólmanem Srchu. Střelu směřující do sítě však vyrazil hostující Brož z brankové čáry rukou. Jenže asi si v tom fofru neuvědomil,že jeho tým bude záhy potrestán vlastně dvakrát. Za prvé byl oprávněně vyloučen on sám a za druhé sudí musel odpískat penaltu proti hostům. Tu „Panenkovským“ elegantním dloubákem doprostřed brány s klidem Angličana proměnil právě Zdražil (Hála padl k tyči) a vedli jsme 1:0. Navíc jsme od této chvíle hráli proti desíti hostům. To ještě zvýšilo naši aktivitu,ale další gólovou šanci měl Srch. Ve 43.minutě utekl všem našim bekům Maivald,šel sám na Borka,ale ten výtečně zabránil jistému gólu – v pádu vzal míč pronikajícímu útočníkovi od nohy právě při pokusu udělat mu kličku! Ve 45.minutě za tuto neproměněnou loženku hosté pykali gólem „do šatny“. Trňák ve středovém kruhu perfektně uvolnil rozběhnutého Kořínka,ten šel sám na brankáře a s přehledem jej prostřelil – 2:0. Krátce poté ukončil sudí první půli.
Na začátku druhé půle začalo drobně pršet,ale bouřka se přehnala až později. A to skutečně i obrazně. Hosté přirozeně po změně stran vyběhli na hřiště s tím,že se (byť v deseti lidech) ještě něco s výsledkem pokusí udělat. A v 51.minutě se jim k tomu povedl první krok. Po dlouhém pasu z hloubi pole na pravé křídlo vyběhl daleko z brány Borek a zdálo se,že správně,protože byl u míče dřív,než sprintující útočník Srchu. Jenže Borek při odkopu trefil ve středovém kruhu stojícího kapitána hostí Daňka,ten neváhal a ze 45 metrů poslal míč do naší opuštěné brány – snaha našich beků odkopnout míč byla přirozeně marná – ten skončil v síti – 2:1. A rázem bylo zaděláno na pořádné drama. Začalo se hrát nahoru-dolů a diváci byli neustále v napětí. V 56.minutě šli naši do rychlého kontru. Z vápna pálil Trňák,jeho nepovedená rána se ocitla u nohy Vaculky,ale ten těsně před gólmanem,i když zcela sám,k naší smůle už nestačil zakončit. V 61.minutě se spustil liják a pokropil obě družstva. Více to zprvu pomohlo nám,protože v 64.minutě šel po povedené kombinaci našich Vaculka sám na brankáře,udělal mu kličku,při které byl ve vápně podražen (gólman dostal ŽK,ale mohl dostat klidně i ČK) a proti Srchu se pískala další penalta – a opět jasná. Vaculka vyvrátil nepsané pravidlo,že penaltu by neměl kopat faulovaný hráč,vzal si míč a z penaltové značky jej poslal přesně k levé tyči – 3:1. Jako by ani neměl nervy…. Tento gól byl velmi důležitý,protože přinesl do našich řad opět uklidnění. Jenže favorit se nevzdával a stále zlobil z brejků. Naši však hrozili obraně Srchu také,jako například v 77.minutě. Ficek uvolnil Trňáka,ten byl v šanci sám na velkém vápně,zkoušel to technicky placírkou,ale kluzký míč se mu svezl a poté mířil k naší lítosti nad bránu. Jak je fotbal nevyzpytatelný,ukázalo rozmezí 84. až 86.minuty. Nejprve měl šanci Trňák,ale nedal,z protiútoku šanci hostí chytil Borek. V 85.minutě si střídající dorostenec Koblasa obhodil stopera Srchu,šel sám na brankáře,ale před vápnem mu jen hodil slaboučce míč do rukou. To už mohlo být definitivně rozhodnuto! A z protiútoku se hostům po zaváhání našich beků podařilo snížit opět kapitánem Daňkem na 3:2! A bylo zaděláno na drama v závěru. Jenže to „utnul“ záhy hostující Slováček,který zřejmě za nevhodný komentář dostal rovnou ČK a hosté tak dohrávali zápas v devíti!!! A to už si naši pohlídali. Získali jsme tak v dalším domácím zápase další 3 cenné body proti favoritovi,po Přelouči to „odnesl“ tentokrát Srch. A hned je nám o něco veseleji v dosavadním malém „minisouboji“ posledních 3 celků tabulky – Valy,Slatiňany,Morašice. Z těchto 3 celků 2 sestoupí a 3.od konce bude hrát baráž o záchranu s týmem z 1.B třídy. A proto potřebujeme bodovat i nadále – třeba už příště doma proti zkušenému celku ze Starého Hradiště.