Rozhodčí : hlavní Pavlas,asistenti Saňák a Novotný
Žluté karty : 4:2 (D.Tesař,Trňák)
Diváků : asi 100, z toho možná polovina ze Slatiňan….
Sestava: Dvořák – Mich.Pudil,Bř.Jeřábek,Kovařík,Kudrnka – Kořínek (72.min.Koblasa),Hanuš,Trňák,Martin Pudil (86.min.Havel) - D.Tesař,J.Hlušička
(62.min. Dostál).

Po páteční dohrávce v Kameničkách jsme v neděli zajížděli do Miřetic. Trávníku do ideálu chybělo daleko – asi tolik,jako z Grónska do JAR. Ale hrát se muselo a navíc to bylo pro obě mužstva stejné. Našim technickým hráčům to moc nevyhovovalo,zato domácím ano – hned od počátku hráli viditelně na bod. Oproti pátku nám chyběli dravý Vaculka a zraněný Málek,jen na lavičce byli R.Tesař a Ficek. Zápas začal oboustranně opatrně prvních 10 minut se obě družstva jen oťukávala. První se osmělili přece jen naši. Postupem času jsme začali nabývat územní převahu. Kolem 13.minuty jsme krátce po sobě měli výhodu 3 rohových kopů,ale míč vždy skončil těsně vedle. V 19.minutě se J.Hlušička probil přes stopera domácích,šel sám na brankáře,jenže trefil se míčem jen do něj…. Ve 28.minutě při našem pokračujícím tlaku zahrál Hanuš trestňák od postranní čáry přesně na hlavu D.Tesaře,ten míč
na desítce lízl hlavou,ale bohužel pro nás balón skončil o milimetry vedle levé tyče. Z protiútoku vyrobil hrubku uprostřed hřiště Bř.Jeřábek,který doslova „namazal“ balón do běhu domácímu útočníkovi,který tak šel sám na Dvořáka. Sice trefil jen tyč,ale odražený míč poslal jeho spoluhráč už do sítě – snaha Kudrnky zabránit brance obětavým zákrokem už byla marná – 1:0. Naštěstí naše odpověď přišla záhy – podobně jako v pátek v Kameničkách. Hned o minutu později uvolnil Hanuš Martina Pudila a jeho polostřelu-polocentr si domácí gólman vrazil za brankovou čáru,když místo vyboxování chtěl míč chytat „do špetek“ a to, jak se ukázalo,se mu stalo osudným - 1:1. Domácími to na chvíli otřáslo,ale stále drželi toužebnou remízu. Poslední šanci v první půli jsme měli my. Ve 45.minutě po průniku a centru Kořínka z pravé strany už už hlavičkoval na malém vápně J.Hlušička,je
nže brankář Miřetic stačil míč mírně přizvednout těsně před jeho hlavou a my jsme měli po radosti.
Druhý poločas už se odehrál jasně v naší režii. Průběh druhé pětačtyřicetiminutovky vypadal tak,že se hrálo tak asi 98 % času na půlce domácích. V 66.minutě po centru do vápna Miřetic skákal po míči D.Tesař,domácí gólman jej ve výskoku srazil a míč vyrazil,ale jen k nohám Martian Pudila a ten posílal míč do opuštěné brány. Jenže strážce miřetické svatyně se stačil ještě bleskově vrátit a gólu ještě na malém vápně zabránil! Dalším výsledkem naší převahy byla řada rohových kopů,ale z žádného z nich nezapršelo. V 73.minutě vyslal Trňák hezkým pasem na zteč střídajícího a tudíž čerstvého Dostála. Ten šel sám na brankáře,přehodil si jej,ale beci soupeře se stačili vrátit a hrozící nebezpečí gólu ještě uvnitř velkého vápna zažehnali. V 82.minutě pronikl po levé straně Martin Pudil,přihrál přesně D.Tesařovi,jemuž sice gólman domácích první střelu vyrazil (lépe ře�
�eno ztlumil),ale míč směřoval za brankovou čáru. D.Tesař jej ještě těsně před čarou doběhl a ve skrumáži ve změti nohou pro jistotu dokopl do sítě – 1:2. Při vývoji zápasu a naší jasné převaze se zdálo,že je rozhodnuto. Ale nebylo. Domácí se v 90.minutě dostali snad potřetí (!!!) za druhou půli na naši polovinu hřiště a vybojovali výhodu rohového kopu. Po jeho rozehrání nikdo z našich hráčů nedokázal odkopnout míč do bezpečí za velké vápno a byli jsme za to potrestáni. Domácí hráč balón,byť trochu se štěstím,poslal podruhé za Dvořákova záda – 2:2. Na odpověď jsme se pak již nezmohli,byť sudí přidával možná 5 minut,i když k tomu neměl moc důvod… Je pochopitelné,že domácí fanoušci i hráči se z kýžené remízy očividně radovali. Naši byli potrestáni ztrátou 2 bodů za dvojí zaváhání v zápase,ve kterém jsme byli jasně lepší. Ale fotbal se hraje odjakživa na góly a podle
nich to byla remíza. Na nic jiného se historie ptát nebude. Z „prodlouženého“ víkendu si sice vezeme v součtu se zápasem v Kameničkách z venku 4 body,ale potajmu jsme věřili v šest. Bohužel v Miřeticích se vyplnil komentář jednoho z domácích fandů,sedících vedle autora tohoto referátu,který vyřkl ještě hluboko v průběhu první půle : „směrem dopředu jsou slatiňanští velmi dobří a strašně silní,ale vzadu vám to moc neklape…“ Jaká to byla trefná věštba….. Ale radost z ní pochopitelně nemáme,snad jen autor výroku. Oba góly jsme domácím doslova věnovali.