DIVIZE C : SK Spartak Slatiňany - SK Benátky nad Jizerou

12.08.2018 09:38

DIVIZE C : SK Spartak Slatiňany - SK Benátky nad Jizerou  0:0 (0:0), penalty 3:4 

Rozhodčí : hlavní Janíček, asistenti Tesař a Hrkal

Žluté karty : 0:3

Diváci : asi 200

Sestava:  Vostradovský, Novotný, Valda, Hauf, Hanč, Slováček (84.Koblasa), Koudelka, Vladyka, Rešetár, Vácha (79.Ráliš), Václavek     

                                     

Ve slatiňanské historické divizní premiéře jsme se před velmi pěknou návštěvou utkali se soupeřem, který ještě v loňské sezóně hrál 3.ligu a tudíž loni byl mezi oběma družstvy rozdíl 2 tříd… To však v tom to zápase vůbec nebylo vidět. Hosté, vedeni nejmladším z dynastie Jarolímů Lukášem, byli trošku nebezpeční jen v prvním poločase. Po půlce už bylo utkání zcela v režii našich hráčů. Jako první zahrozili naši fotbalisté. V 5.minutě vypálil ze 23 metrů skákavou ránu Koudelka, brankář hostí ji však vyrazil na roh. V 7.minutě pálil Rešetár po zemi z 20 metrů k pravé tyči, ale gólman hostí střelu zpacifikoval. I nadále pokračovala naše mírná územní převaha, ale do šance jsme se v těchto okamžicích nedostali. Naopak dvakrát krátce po sobě zahrozil soupeř. Ve 27.minutě hostující hráč přetáhl centr z trestného kopu z pravé strany až na vzdálenější tyč, kde nebezpečně hlavičkoval hostující hráč, ale Vostradovský jeho pokus výborně chytil. Ve 29.minutě trestný kop hostů z 35 metrů krásně provedl jeho exekutor, jenže Vostradovský se našponoval a v letu míč mířící k pravé tyči vyrazil! Dorážka hostujícího hráče pak šla už nad. Pak zase začali hrát do poločasu naši, ale měli jsme jen náznaky šancí. A tak poločas skončil bez branek.

Po změně stra se obraz hry prakticky nezměnil – jen s tím rozdílem, že naše převaha byla daleko větší. Dlouhé minuty se hrálo na půlce hostů a jejich obrana odolávala jen s vypětím všech sil. Ve 49.minutě narazil před velkým vápnem Vladyka Slováčkovi, ten pálil po zemi z 20 metrů, avšak jeho rána těsně minula pravou tyč. V ochozech to jen zahučelo. V 59.minuět předvedl Slováček po pravé straně další krásnou individuální akci. Zakončil ji prudkou ranou k bližší tyči, kde však stál připravený gólman Benátek a ránu stačil vyrazit na roh (jen tak mimochodem asi pátý v krátkém časovém období). Přesto tato fotbalová situace sklidila potlesk spokojených diváků. V těchto chvílích trvala naše převaha, která se chvílemi stávala drtivou, a dost času se hrálo jen na půlce hostí. Jenže do větší šance jsme se nedostali. Až přišla 85.minuta a v ní hrubka hostujícího beka. Jeho nepovedenou přihrávku zachytil Rešetár, vnikl do vápna, ale pak sám před brankářem vystřelil z 8 metrů vedle! Mohlo být rozhodnuto, ale nebylo. A tak po bezbrankové remíze došlo k penaltovému rozstřelu o bonusový bod. Se střelami ze značky pokutového kopu začínali naši. A bohužel hned tu první hostující gólman Straka našemu osvědčenému exekutorovi Koudelkovi chytil. Pak sice byli Koblasa, Václavek i Ráliš úspěšní, ale když Hanč svůj pokus neproměnil, bod navíc brali hosté. Protože své první čtyři pokusy proměnili. Přesto naši hráči zasluhují za svůj výkon v tomto utkání (obzvláště za druhý poločas) velkou pochvalu. A ocenili to po utkání určitě i naši fanoušci. První divizní bod v historii slatiňanské kopané jsme získali určitě zaslouženě.