Rozhodčí : hlavní Svoboda,asistenti Zerzán a Kaplan
Branky : Ficek,Opavský
Žluté karty : 3:3 (Stejskal,O.Zdražil,Havel)
Diváků : asi 150
Sestava : Dvořák – Jeřábek,Moravec,Stejskal (59.min.Havel),O.Zdražil - Kovařík,Opavský,Trňák,J.Zdražil (76.min.Pour) – Ficek,Dostál (86.min.Hroch).

Na hřiště 4.celku tabulky jsme zajížděli povzbuzeni bodem s lídrem Cerekvicí. Domácí favorit před velmi pěknou návštěvou začal aktivněji a vypracoval si i první šanci. I když si ji vlastně nevypracoval,pomohl mu k ní náš gólman Dvořák. V 7.minutě totiž po malé domů zaváhal s odkopem a pak byl rád,že po nastřelení atakujícího útočníka Přelouče se míč odrazil nad bránu… Ve 14.minutě se domácím povedla rychlá akce (v zápase zdaleka ne poslední), po které musel první střelu bezprostředně před bránou srazit ve skluzu zkušený stoper Moravec a dorážku pak rukou akrobaticky vyškrábl již na zemi sedící Dvořák! A za 3 minuty už nás nezachránil od inkasovaného gólu nikdo. V 17.minutě se domácí útočník obtočil na velkém vápně kolem 3 našich beků (!!!???) a pak se bodlem z kroku trefil přesně k pravé tyči Dvořákovy svatyně – 1:0. Asi to bylo logické vyjádření domácí snahy hned od počátku zápasu skórovat. Ale práce našich 3 beků na vápně nebyla v té chvíli zdaleka bezchybná… Naštěstí inkasovaný gól nás jakoby probudil a za 5 minut bylo vyrovnáno. Ve 22.minutě Jeřábek na půlce předskočením soupeře zachytil rodící se akci Přelouče,našel přihrávkou Dostála,ten ideálně předložil míč do šance Fickovi ,který ve vápně s přehledem překonal Poříze v domácí bráně – 1:1. Ve 28.minutě se vyznamenal Dvořák,který přes stínící chumel hráčů uvnitř malého vápna stačil vyrazit umně zakroucený rohový kop z pravé strany,mířící přímo do brány. Ve 35.minutě se domácí podruhé radovali z gólu. Získali míč uprostřed hřiště,podnikli rychlý brejk,naši nechali trestuhodně odcentrovat pravého křídelního útočníka,pak ještě trestuhodněji na malém vápně hlavičkovat jeho spoluhráče a bylo to 2:1. Tímto stavem skončil i poločas,protože další šance před přestávkou už početné diváctvo nevidělo.
I do druhé půle vykročili lépe domácí. Ve 47.minutě fofrník Koch přesprintoval posledního beka Moravce,ze 12 metrů prudce vypálil a Dvořák musel ze svého arzenálu vytáhnout další výtečný zákrok,aby zabránil gólu. V 53.minutě se udál další pro následný vývoj zápasu důležitý okamžik. V 53.minutě Stejskal na půlce jen napálil míč do soupeře,což znamenalo samozřejmě další rychlý brejk do naší otevřené obrany. Ten musel hasit faulem až v hodině dvanácté hluboko uvnitř vlastního vápna O.Zdražil – bohužel jen za cenu penalty a bohudík jen za cenu ŽK. Jenže domácí rozehráli pokutový kop nakrátko a zakončující hráč trefil ze 6 metrů jen levou tyč!!!! Takže zákrok Zdražila se nám paradoxně vlastně vyplatil… Naši byli tímto momentem pochopitelně povzbuzeni a zvýšili aktivitu. V 57.minutě byl faulován u levé postranní čáry náš nejaktivnější (a asi i nejlepší) hráč Dostál. Přímý
kop posadil J.Zdražil na hlavu Ficka,jenž přeskočil gólmana,ale ten stačil následně ještě srazit střelecký pokus našeho útočníka na roh. Po jeho rozehrání se míč vrátil k Opavskému,ten zhruba ze vzdálenosti 30 metrů napřáhl,míč před Pořízem ještě skočil a k překvapení všech skončil po nepříliš prudké střele u levé tyče v síti – 2:2. Podruhé v zápase se nám tak podařilo vyrovnat soupeřův náskok. Jenže z nerozhodného stavu jsme se neradovali dlouho. V 60.minutě jsme nejprve nevyužili velmi nadějný brejk dvou na jednoho z důvodu špatné příhry J.Zdražila na nabíhajícího Dostála. Poslední bek domácích, jenž zachytil míč,jej bleskurychle odehrál do brejku na Kocha,který pláchl po levém křídle všem,sice se dostal až téměř k brankové čáře,přesto i z tohoto nemožného úhlu ještě vystřelil a trefil se přesně mezi Dvořákovy nohy – 3:2. Po rozehrání z půlky hřiště Opavský ideálně našel rozběhnutého Dostála,ale ten z velmi výhodné a dá se říct že gólové pozice z 12 metrů bránu přestřelil. Naši se v závěru pochopitelně snažili i potřetí v zápase vyrovnat a málem se jim to i podařilo. V 84.minutě totiž na malém vápně po centru,který se podrazil od země,zahrál nikým neatakovaný bek Přelouče jasně rukou,jenže všemi očekávanou penaltu se sudí za tohoto stavu a času zřejmě bál proti domácím odpískat….. Domácí tak výhru udrželi i přes tříminutové nastavení a přes některé nervózní zákroky na hřišti (např.strkanice Havla se záložníkem domácích krátce před koncem mohla skončit pro oba aktéry červeně). Je pozoruhodné, že naši ve čtvrtém zápase po sobě (!!!) dali dva góly,jenže dvakrát jsme i dva dostali a dvakrát dokonce i tři (v Dolním Újezdě a Přelouči). Přes tuto produktivitu v útoku tak máme z posledních 4 mačů jen dva body,byť proti favoritům z prvních dvou míst tabulky. A jsme tak stále namočeni v napínavé bitvě o sestup. Protože Načešice vyhrály a Choceň B doma remizovala,mírně se na nás oba celky dotáhly. Stále však platí,že pokud jednou ve zbývajících dvou kolech vyhrajeme,nemusíme se na nikoho ohlížet a jsme zachráněni. Věříme,že by to mohlo vyjít už příště doma proti Starému Hradišti. Závěrem bohužel jeden nepěkný a odsouzeníhodný okamžik z utkání v Přelouči. Po skončení zápasu hodil po naší vedoucí družstva jeden domácí divák (již několik let důchodce….) v průchodu do kabin v tribuně PET láhev naplněnou pitím,což však sudí do zápisu o utkání odmítli na radu instruktora Kišše dát,a tak možná ještě dojde na naši písemnou stížnost na krajský fotbalový svaz.