Rozhodčí : hlavní Šejna,asistenti Zerzán a Mrázek
Branky : J.Zdražil (pok.kop),Dostál
Žluté karty : 2:4 (Stejskal,J.Zdražil)
Diváků : asi 100
Sestava : Dvořák - O.Zdražil,Moravec,Stejskal,Kovařík – Dostál (83.min.Kudrnka),Trňák,Opavský,J.Zdražil – Kořínek,Myška (75.min.Sokol).

Tentokrát jsme se utkali s celkem,který s přehledem a velkým náskokem před pronásledovateli okupuje druhou příčku tabulky,a 6 kol před koncem sezóny má rázně nakročeno k přímému postupu do krajského přeboru. Takže bylo jasné,kdo je favoritem - hosté se tím ani v novinách před utkáním nijak netajili. Zápas heřmanoměstečtí odstartovali raketově - už ve 4.minutě šli do vedení. Měli výhodu trestného kopu od postranní čáry,Hlaváč však svou levačkou zakroutil balón tak precizně,že ten,ve skrumáži ve vápně ještě nešťastně mírně tečovaný hlavou Opavského, zapadl přesně ke vzdálenější tyči Dvořákovy svatyně – 0:1. Naštěstí naše odpověď byla blesková. Krátce poté, v 6.minutě byl ve vápně faulován Myška a nařízeno penaltu proměnil nekompromisní ranou pod břevno J.Zdražil – 1:1. A za další 2 minuty měl střelec vyrovnávajícího gólu další šanci,když se objevil v nadějném brejku po levé straně,přehodil vybíhajícího Rabu,ale míč do opuštěné brány cestu nenašel…. Po tomto raketovém úvodu se pak hra přece jen uklidnila a dlouho se hrála poměrně vyrovnaná partie. Hosté byli sice o něco aktivnější a více u míče,ale do šancí se nedostávali. Naši vycházeli ze zabezpečené obrany a vyráželi k rychlým brejkům,mnohem nebezpečnějším. Do jednoho takového vyrazil ve 41.minutě Dostál,který dostal míč do běhu,využil zaváhání stopera soupeře,zmocnil se balónu,obešel hokejovým blafákem (není divu při právě končícím MS v hokeji) i gólmana a poslal míč do prázdné brány – 2:1! A to ještě nemuselo být do poločasu vše. Ve 43.minutě se Myška pokusil krásným lobem z velké dálky přehodit povyběhnutého brankáře hostí,ale míč se od pravé tyče odrazil vedle brány,protože měl opačnou faleš. Jinak to byl krásný fotbalový moment,který sklidil potlesk domácích fanoušků. Velká škoda,že to neskončilo gólem. I přesto poločas skončil poněkud překvapivě, ale podle šancí určitě zaslouženě,naším jednobrankovým náskokem.
Po změně stran nastoupili hosté se zjevnou snahou o vyrovnání,případně překlopení brankového stavu ve svůj prospěch. Jenže v 51.minutě mohlo být vymalováno a rozhodnuto. Našim fotbalistům se povedla krásná a rychlá akce po ose Myška-Dostál-Kořínek,která skončila prudkou dorážkou posledně jmenovaného z malého vápna do břevna! Podruhé v zápase jsme neměli aspoň kapičku toho štěstíčka… Raba měl zřejmě tyč (v prvním poločase) a břevno (krátce po změně stran) dobře postavené. Z protiútoku pak po dvou krátce po sobě jdoucích chybách v naší obraně hosté málem vyrovnali (i když naším vlastním gólem),naštěstí pro nás Dvořák zabránil gólu reflexivním zákrokem! A pak začali hosté postupně přejímat taktovku hry. Hrálo se stále častěji na naší polovině hřiště. Naše obrana dirigovaná zkušeným Moravcem,však dlouho odolávala. V 62.minutě se do šance po brejku dostal hostující D.Salfický,naštěstí vystřelil těsně vedle. V 66.minutě už však vyrovnání favorita přišlo. Po rohovém kopu z levé si naskočil na nikterak vysoký centr stejně tak nikterak vysoký D.Salfický a hlavou překonal Dvořáka – 2:2. Hosté byli vyrovnáním pochopitelně povzbuzeni a snažili se převážit misky vah na svou stranu. Do konce zápasu jim k tomu zbývalo poměrně dost času. Jenže naši se překonávali v obětavosti a bojovnosti,soupeři už nedovolili dostat se do šance a tak nakonec ukořistili dost nečekaný,ale určitě zasloužený bod. Dá se říct,že nakonec byly s remízou spokojeny oba týmy – nás nečekaný bod hřeje,heřmanoměstecké 5 kol před koncem udržuje s poměrně velkým náskokem na postupové 2.příčce tabulky. A v tom je právě největší rozdíl oproti našemu zápasu před týdnem v Načešicích – tam remíza nevyhovovala ani jednomu….