Rozhodčí : hlavní Havel,asistenti Vaško a Vašek
Branka : Opavský
Žluté karty : 5:3 (Trňák,O.Zdražil.Dostál)
Diváků : asi 50 včetně těch,kteří seděli venku v hospodě u občerstvení…..
Sestava : Dvořák - Kovařík,O.Zdražil,Moravec,Havel - Dostál,Trňák,Opavský,J.Zdražil – Kořínek (79.min.Myška),Ficek.

Ve veledůležitém zápase o záchranu (prakticky o 6 bodů) jsme byli rádi,že nám z 9 dlouhodobých marodů mohl naskočit do základní sestavy alespoň zkušený kapitán Moravec. Zápas na hřišti posledního celku tabulky však divákům příliš hezkého fotbalu nenabídl. Bylo znát,že se spolu utkaly dva týmy bezprostředně ohrožené sestupem a že se hraje o hodně. Úvod zápasu nebyl oboustranně nic moc. Naši se sice snažili o kombinační fotbal,ale přihrávkám chyběla přesnost. A domácí sázeli spíše na nakopávané balóny,ale ani jim to moc nešlo. A tak diváci se dost nudili. První vyloženou šanci zápasu jsme si vypracovali my. V 8.minutě po trestném kopu Zdražila přiťukl Kořínek hlavou míč Opavskému,ale ten ze 7 metrů ve vyložené šanci levačkou minul bránu. Ve 13.minutě stoper O.Zdražil dobře uvolnil svého jmenovce J.Zdražila,který pálil z vápna sice prudce,jenže přímo na gólmana. V 16.minutě se po zaváhání domácí obrany dostal do obrovské příležitosti Kořínek,jehož ránu ze 14 metrů však zlikvidoval spolehlivý brankář Načešic Novák. Pak se dlouho nic nedělo,až ve 35.minutě se poprvé po dlouhé době připomněli domácí. V ojedinělé šanci po brejku však jejich útočník při zakončení zcela selhal,když vypálil vysoko nad Dvořákovu bránu. O dvě minuty později měli domácí příležitost ještě o něco větší,naštěstí proti prudké ráně z 8 metrů výborně reflexivně zasáhl Dvořák a dorážku poslal následně stejný fotbalista soupeře hlavou z malého vápna vedle tyče. První gól viděla hrstka diváků ve 43.minutě a dali jsme ho my. Padl po pohledné kombinační akci našich,pohříchu bohužel jedné z mála. Na začátku a konci akce byli oba naši střední záložníci,uprostřed akce pravý bek. Trňák přenesl míč křížnou přihrávkou přes celou šířku hřiště zleva doprava,našel přesně Kovaříka,ten zatáhl míč podél postranní lajny,před vápnem přihrál Opavskému,který se trefil přízemní ranou z voleje přesně k levé tyči – 0:1. Do kabin jsme tak šli přirozeně o něco spokojenější my. Šancí jsme však měli o dost více než domácí,jenže ta koncovka. A trochu jsme se obávali,že soupeř,který bude hrát druhý poločas z kopce (a je zvyklý na spodní bránu i trénovat),bude zlobit.
To se však nestalo. Skoro dvacet minut se hrál nezáživný fotbal,u kterého se fanoušci obou celků dost nudili. Ale aspoň bylo hezké počasí a my jsme o gól vedli,tak nám to ani moc nevadilo….. Zčistajasna mohlo udeřit v 63.minutě, když se do tisíciprocentní šance dostal Kořínek,který byl zcela sám ve vápně,ale nikým neatakován vypálil vedle levé tyče!! O 7 minut později pak centr Opavského z trestného kopu přelétl všechny beky domácích,jenže nabíhající Ficek ve skluzu metr za malým vápnem pojištění našeho náskoku odmítl,protože jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel. A 5 minut před koncem jsme těchto dvou neproměněných loženek litovali. Domácí se sice snažili vyrovnat, ale naše obrana dlouho odolávala,když akce odvracela bez větších problémů a z několika rohů se pro naši bránu žádné nebezpečí vůbec neurodilo. Takže se zdálo,že ke 3 bodům bychom měli dokráčet. Na kontě Načešic jenom přibývaly žluté karty – všechny byly důsledkem zvýšené tvrdosti,kterou však hlavní sudí netoleroval. Ale možná mohl trestat (minimálně v jednom případě) i červeně…. Jenže přišla 85.minuta a v ní pro nás nečekaný šok. Dlouhý aut domácích ve vápně za sebe prodloužil jejich fotbalista na svého spoluhráče,který z malého vápna,nedostatečně pokrytý,vyrovnal bez problémů na 1:1. Pro nás dost kruté,pro domácí šťastné vyrovnání,ale stalo se,co se stát nemělo. V závěru zápasu se sice naši ještě snažili výsledek převrátit na svou stranu,ale marně - chyběl nám klid a hlavně čas. Důkazem zmaru byl v 88.minutě nepovedený volej Opavského z výhodné pozice 20 metrů,který letěl tak vysoko,že jej nezastavila ani vysoká ochranná síť za bránou a míč tak zamířil do blízkého lesa…. Po skončení utkání naši hráči popadali bezmocně na trávník,protože bod z tohoto zápasu je pro nás jednoznačně ztrátou. Tři body jsme už měli na dohled - měli jsme vyhrát, protože bychom se alespoň Načešicím mohli vzdálit na již bezpečnější odstup. Jenže ta koncovka,když už se do nějaké šance dostaneme….

Pro domácí to byl první získaný jarní bod,ale ani oni se moc neradovali. Touto remízou totiž získaly nejvíc týmy, které jsou v tabulce okolo nás. Po výhře Valů doma s Morašicemi už je před námi navíc velká a zdá se,že nepřekonatelná bodová propast. Dá se říct,že o sestup z 1.A třídy už nyní budou hrát jen 4 celky : Slatiňany,Letohrad B,Choceň B a Načešice. A my navíc nemáme nyní ani nejlepší rozlosování……..