Branky : J.Zdražil 3 (1 z pok.kopu),Trňák,Ficek,Dostál,vlastní
Žluté karty : 2:2 (Trňák,Jeřábek)
Diváků : asi 30,z toho 20 ze Slatiňan…..
Sestava : Procházka – O.Zdražil,Jeřábek,Moravec (46.min.Málek),Kovařík - J.Zdražil,Opavský (76.min.Hroch),Trňák,Havel - Ficek,Dostál.

V existenčním zápase jsme nastoupili na sametovém trávníku zkrápěném deštěm proti soupeři,který již byl před tímto utkáním jistým sestupujícím a v jeho dresu se dle vyjádření domácích fanoušků (bylo jich zatraceně málo,dokonce míň než nás ze Slatiňan) představilo v základní sestavě dokonce 5 dorostenců. Ze zkušenějších fotbalistů hráli jen futsalový reprezentant gólman Gerčák a stoper Nedvěd. Zato my jsme v rámci možností nastoupili v optimální sestavě,chyběli snad dlouhodobí marodi. A hned zkraje jsme rázně vykročili za záchranou. I když k 1.gólu nám jednoznačně pomohl domácí bek. Ve 2.minutě totiž Trňákův centr z levé strany poslal z velkého vápna za záda bezmocného Gerčáka ukázkovým vlastencem,který se jen tak nevidí, jeden z beků domácí rezervy – 0:1. Přirozeně, že brzké vedení nám nahrálo do karet. V 5.minutě pronikl až k brankové čáře Trňák,ale zkazil přihrávku na nabíhající spoluhráče. V 10.minutě se podruhé měnilo skóre. Dostál narazil J.Zdražilovi,ten vnikl do vápna,kde byl faulován a následovala penalta – tu sám postižený J.Zdražil bezpečně proměnil a vyvrátil tak tvrzení,že penaltu by sám faulovaný neměl kopat – 0:2. Naši měli sic v těchto momentech znatelnou převahu,ale musíme i vidět,že naše přihrávky ne vždy nacházely adresáta, protože byly nepřesné. Ještě že soupeř byl opravdu slabý. V 6.minutě jsme se radovali potřetí,když Opavského hlavička doputovala až k v první půli nesmírně aktivnímu J.Zdražilovi a ten prostřelil Gerčáka – 0:3. Ve 21.minutě Trňák zachytil ve středovém kruhu přihrávku domácích,prošel s míčem u nohy až před vápno,kde ideálně uvolnil Dostála. Ten se tak dostal sám před brankáře,mohl dát gól,ale ani nadvakrát se mu to nepodařilo. Ještě že odražený míč se podruhé dostal k Trňákovi a ten ze 6 metrů nekompromisně propálil domácího brankáře – 0:4. Ve 21.minutě jsme tedy vedli 0:4 a mohli jsme hrát v klidu. Ve 26.minutě pronikl až k brankové čáře J.Zdražil,zpětnou přihrávkou našel Opavského,jehož pohotovou přízemní ránu Gerčák,byť nadvakrát,zlikvidoval. Pak jsme se zhruba na čtvrt hodiny odmlčeli a ozvali se opět až ve 42.minutě. A hned to bylo gólově. Začalo to kombinací našich hráčů uprostřed hřiště,pak následovala kolmice Trňáka na rozběhnutého J.Zdražila,ten se dostal za beky,placírkou poslal míč k levé tyči,když gólman padal k pravé a dokonal tak svůj poločasový hattrick – 0:5. A to nám mohlo být ještě veseleji,protože ve 45.minutě se našim povedla další hezká kombinace,Trňák poslal do vyložené šance Dostála,ten sám před gólmanem mohl už střílet,jenže v té chvíli asi zbytečně ještě hledal přihrávkou Ficka. Ten to asi už nečekal a střelecký pokus mu zblokovali vracející se beci choceňské rezervy. Přesto jsme do kabin odcházeli samozřejmě spokojeně.
Po změně stran nastoupili naši velice vlažně a první čtvrthodinu doslova prospali a určitě nebyli ve své kůži. Důkazem toho je následující popis šancí „znovuzrozených“ domácích,kteří v těchto chvílích snad poprvé v zápase připomněli,že i oni jsou na hřišti. V 50.minutě se do první šance řítil útočník soupeře,udělal Procházkovi blafák,ale pak z úhlu přestřelil naši bránu. V 56.minutě dokonce domácí záložník po rohovém kopu nastřelil z velkého vápna prudkou ranou břevno Procházkovy svatyně! O minutu později šel na našeho brankáře osamocený útočník domácích, vyběhnuvšího Procházku přeloboval,ale míč následně skončil těsně vedle pravé tyče naší opuštěné brány. Teprve pak se naši probudili a postupně zase začali hrát svou hru. Míč šel opět rychle z nohy na nohu,kombinačně jsme soupeře přehrávali a opět se chopili herní iniciativy. V 75.minutě jsme rozebrali soupeřovu
obranu kombinací doslova a do písmene do posledního šroubku,míč putoval po ose Havel-J.Zdražil-Ficek a posledně jmenovaný zakončoval prakticky do poloprázdné brány – 0:6. V následující minutě poslal Dostál nadýchaný centr před malé vápno,vysoký Ficek se pověsil do vzduchu,prudce hlavičkoval a domácí byli v té chvíli rádi,že míč těsně minul levou tyč. V 87.minutě Ficek krásnou českou uličkou vyslal do šance Dostála,ten šel sám proti brankáři,který mu sice první střelecký pokus vyrazil,ale proti dorážce téhož hráče už byl bezmocný – 0:7. V předposlední minutě ještě po rohu Dostála z levé strany hlavičkoval dvakrát za sebou z bezprostřední blízkosti Ficek,ale gólman domácích proti němu v obou případech vytáhl u pravé tyče zázračný zákrok a navýšení už tak dost hrozivého stavu odmítl. Utkání o bytí a nebytí v 1.A třídě jsme tak zvládli naprosto jasně. Přestože nám k záchraně stačil i bod,nic jsme neponechali náhodě a nastříleli slaboučkému celku choceňské rezervy 7 banánů. Jistě máte mnozí v paměti,že stejnému soupeři jsme na podzim nasypali doma 9 gólů,a tak jsme si na něm dvakrát pořádně vylepšili skóre. Bez ohledu na ostatní výsledky (které však stejně dopadly podle očekávání) zůstáváme i pro příští ročník ve druhé nejvyšší krajské soutěži.