1.B TŘÍDA : SK Spartak Slatiňany - FK Skuteč

SK Spartak Slatiňany - FK Skuteč  1:3 (1:1)

Rozhodčí : hlavní Škorpík, asistenti Rožek a Svědiroh

Branky :  Koblasa

Žluté karty : 0:0

Diváci : asi 100

Sestava:  Dubský, Beneš (70.Chalupník), Valda (80.Benák), O.Drahý (46.M.Slavík), Kápička, J.Slavík, Vladyka (59.Trňák), D.Drahý, Koblasa (63.Kudrnka),  Kopecký, Vácha

Proti zlepšující se Skutči (v posledních 3 zápasech 3 výhry) jsme v poli nastoupili až na zraněného Hanuše v nejsilnější možné sestavě, tedy i s Valdou v obraně. I proto jsme byli v zápase favoritem. Utkání se nám však vůbec nepovedlo. V prvním poločase to ještě jakžtakž šlo, ale po změně stran už byli hosté lepší. Po oboustranně opatrné první čtvrthodině zahrozili poprvé naši. V 18.minutě prudce pálil z pravé strany Kopecký, jenže jeho rána těsně minula pravou tyč soupeřovy brány. Za minutu nato hostující beci odkopli míč nazdařbůh dopředu, naše obrana zaváhala, k míči se tak dostal skoro zadarmo Koráb (určitě si jej v minulosti pamatujeme i ze slatiňanského dresu) a běžel sám proti Dubskému. Ten však ze svého arzenálu vytáhl zázračný zákrok, hostujícímu útočníkovi ránu vyrazil a zabránil tak Skutči jít do vedení. Z protiútoku měl na druhé straně šanci Koblasa, ale jeho ránu vykopl nohou gólman hostí. Ve 24.minutě už jsme se však radovali. Uprostřed hřiště vybojoval míč D.Drahý, uvolnil Koblasu a ten technicky prohodil gólmana – 1:0. Bohužel radovali jsme se poprvé, ale v tomto utkání naposled… Do přestávky se však hostům podařilo vyrovnat. Ve 35.minutě získal skutečský Koráb svým typickým důrazem míč a sám před Dubským zakončil tentokrát přesně – 1:1. Tímto stavem skončil i poločas.

Po změně stran už vládli hosté. Nám se vůbec nedařila kombinace, přihrávky byly nepřesné a dělali jsme často i triviální chyby třeba při zpracování balónu. A tak jsme si v druhé pětačtyřicetiminutovce prakticky nevytvořili žádnou gólovou příležitost. Naopak hosté hned několik. Už ve 46.minutě po naší chybné rozehrávce v obraně pálil ve velké šanci prudce jeden z hostujících hráčů, naštěstí proti této přízemní ráně k tyči výborně zasáhl Dubský. Po hodině hry naši po centru odvrátili míč jen na hostujícího Horáčka, ten z 35 metrů nádherně vypálil a trefil se nechytatelnou ranou „země-vzduch“ s pomocí pravé tyče do sítě – 1:2. Musíme přiznat, že tento gól stál opravdu za to, protože zase tak často se nevidí. V 73.minutě vyrobil hrubku M.Slavík, jenž při rozehrávce „namazal“ skutečskému Korábovi a ten toho využil – 1:3. A to ještě v 80.minutě přišla další hrubka našich v obraně, naštěstí proti další gólové střele opět výtečně zasáhl Dubský, byť za cenu pokrytí prudké rány do citlivých míst. Poté se již nic podstatného nestalo. Náš závěrečný nápor se snahou s výsledkem ještě něco udělat se nekonal. Bohužel musíme konstatovat, že proti Skutči jsme podali nejhorší výkon podzimu. Všichni hráči v poli včetně střídajících podali průměrný až podprůměrný výkon, nikomu se nedařilo. I to se bohužel ve fotbale stává, tentokrát se to přihodilo nám. Naším jednoznačně nejlepším fotbalistou byl dorostenecký gólman Dubský, který sice dostal 3 góly (ani za jeden z nich nemůže), ale možná dalším třem zabránil. Ve slušně hraném zápase (bez ŽK) jsme tedy poprvé v letošním mistrovském ročníku doma prohráli. Nutno objektivně konstatovat, že zaslouženě. A protože Stolany porazily Prosetín, smrskl se náš náskok před nimi v čele tabulky na pouhý bod. A teď jedeme na horkou půdu do Svratouchu… Bude to tam lepší? Věřme tomu, že ano.