1.B TŘÍDA : SK Spartak Slatiňany - AFK Horní Jelení

SK Spartak Slatiňany - AFK Horní Jelení  6:0 (3:0)

Rozhodčí : hlavní Pagáč, asistenti Ujec a Klír

Branky : Kopecký 3, Vácha, Koblasa, vlastní

Žluté karty : 1:1 (Vladyka)

Diváci : asi 80

Sestava:  Augustin, Kápička, Valda, Málek, Kudrnka, M.Slavík (58.J.Slavík), Vladyka (70.Hanuš), D.Drahý (46.Trňák), Koblasa (52.Chalupník), Kopecký, Vácha

V posledním podzimním kole se hrálo na mokrém trávníku již za typického dušičkového počasí. To ovlivnilo tentokrát zřejmě i návštěvu. V našem dresu nastoupila poněkud odlišná sestava proti minulému vítěznému zápasu ve Svratouchu, kde se tak vysoká výhra 4:9 nečekala. Byla však zasloužená, neboť byla zřejmě po nejlepším podzimním utkání. Naši byli v tomto zápase proti Hornímu Jelení favoritem a své role se zhostili na výbornou. Hned od začátku jsme se chopili iniciativy a předváděli svůj kombinační fotbal. Ve 4.minutě prudce pálil ze 25 metrů Vladyka, brankář hostů ránu jen vyrazil a Kopecký míč vrátil pohotově do sítě. Jenže gól neplatil pro ofsajd střelce. Ve 14.minutě už jsme se z gólu radovat mohli. M.Slavík prostrčil míč mezi beky na Kopeckého, ten šel sám na gólmana a s přehledem zavěsil – 1:0. V 15.minutě vsítil Kopecký další branku, ale opět stál v ofsajdu, a tak jsme náskok nenavýšili. Pak však začal vystrkovat růžky i odvážně hrající soupeř. V 16.minutě jsme viděli nebezpečný brejk hostí, gólem ale neskončil. Za minutu nato hasil další příležitost soupeře až obětavým skluzem ve vlastním vápně levý bek Kudrnka. Naštěstí uklidnění do našich řad přinesl druhý gól v 19.minutě. Vladykův trestný kop totiž usměrnil do sítě z voleje Vácha – 2:0. Ve 25.minutě bylo ještě lépe. Koblasa vybojoval v hloubi pole míč na soupeři, uvolnil Kopeckého a ten se trefil technickou střelou od levé tyče do sítě – 3:0. Ve 27.minutě se po našem nepřesném autu dostal do vyložené šance hostující hráč, ale Augustin mu jeho ránu (byť nadvakrát) chytil. Ve 34.minutě uvolnil Kopecký mezi beky Váchu, ten obešel i gólmana, jenže pak vystřelil (už dost z úhlu) jen do boční sítě prázdné brány. A tak skončil poločas naším třígólovým vedením.

Po změně stran jsme začali raketově. Neuplynula ještě ani minuta hry, M.Slavík utekl obraně soupeře a předložil míč metr před prázdnou bránu jako na zlatém podnose Koblasovi, který nemohl nedat – 4:0. Ve 49.minutě našel Vácha ideálně Kopeckého, který však na malém vápně místo zakončení zbytečně a chybně zvolil ještě kličku gólmanovi a o míč přišel. V 52.minutě se podařil hostům další brejk do naší otevřené obrany, byl však zakončený velmi nepovedeně – střelou daleko vedle naší brány. V 63.minutě vyslal Kudrnka dlouhý pas na Kopeckého, jenž přesprintoval svého strážce a sám před gólmanem dokončil svůj hattrick – 5:0. V 64.minutě měli hosté vyloženou příležitost, když jejich hráč byl úplně sám před Augustinem. Ten si však řekl, že tentokrát vychytá čisté konto (nakonec se mu to i podařilo) a gólovou ránu soupeře vykopl reflexivně nohou! V 72.minutě nastřelil jeden z hostujících hráčů z velké dálky břevno naší brány. Gólový účet zápasu jsme završili v 85.minutě. Hanuš dloubl míč přes obránce hostí na Kopeckého, který zakončoval zhruba ze 7 metrů a jeho střelu už jen poslal ve snaze zabránit gólu jeden z hráčů hostí do vlastní sítě – 6:0. Zápas tak skončil naší vysokou výhrou, ale hosté byli i přesto důstojným soupeřem. Ve velmi slušně hraném utkání soupeř přijel sympaticky hrát fotbal, a to nám vyhovovalo. Zahráli jsme si fotbal, nastříleli 6 gólů, vylepšili si skóre a upevnili si po podzimní části postavení v čele tabulky, protože pronásledovatelé ztráceli body remízami.