1.B TŘÍDA : SK Lázně Bohdaneč - SK Spartak Slatiňany

SK Lázně Bohdaneč - SK Spartak Slatiňany  1:2 (0:1)

Rozhodčí : hlavní Vařejčko, asistenti Pagáč a Volný

Červené karty : 1:0

Žluté karty : 3:2 (Kudrnka, D.Drahý)

Diváci : asi 80, skoro polovina ze Slatiňan

Sestava:  Augustin (46.Hanuš), Kápička, Beneš, M.Slavík, Kudrnka, J.Slavík (87.Bartušek), Vladyka, D.Drahý (68.Trňák), Koblasa (54.Benák), Kopecký, Vácha.

Za krásného počasí (jaký rozdíl proti klimatu před týdnem v Srchu) na nás vyrukovali domácí s trenérem naordinovanou taktikou hned od začátku důrazné až tvrdé, místy až záludné hry plné faulů, které však hlavní sudí dlouho netrestal a v závěru se mu to málem vymklo z rukou. Ale popořadě. Naši začali aktivněji a měli také první (a v první půli také jediné) příležitosti v utkání. V 7.minutě vysunul Koblasa navrátilce do sestavy Kopeckého a ten vypálil ze 12 metrů prudce k bližší tyči. Gólman domácích tam však byl včas a ránu našeho kanonýra vyrazil na roh. Za 3 minuty na to centr D.Drahého z levé strany našel hlavu volného Kopeckého, ale ten z malého vápna mířil přímo do náručí gólmana Bohdanče. Ve 12.minutě odcentroval Drahý pro změnu z pravé strany, míč přistál na hlavě Váchy, který sice z malého vápna hlavičkoval „koníčkem“ prudce, ale těsně vedle levé tyče. Pak jsme se chvíli odmlčeli, ale ve 32.minutě jsme byli blízko gólu. Vladykův rohový kop z pravé strany letěl přesně na Váchu a ten poslal míč hlavou do břevna. Za minutu poté pronikl až do velkého vápna stoper Beneš. Byl tam zhruba na úrovni desítky faulován a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Proti míči se rozběhl Kopecký a poslal míč pro gólmana nechytatelně pod břevno – 0:1. Tímto stavem skončil i poločas, protože žádnou větší šanci už si ani jedno družstvo nevypracovalo.

Do druhé půle nemohl nastoupit zraněný gólman Augustin (natažený sval), a protože jsme s sebou neměli náhradního gólmana, do brány musel „starý dobrý“ osvědčený Beneš… Na jeho místo stopera se stáhnul Vladyka a do zálohy přišel Hanuš. Hra měla podobný průběh. V 55.minutě jsme měli opět šanci my. Kopecký s Benákem šli do brejku dva na jednoho, druhý jmenovaný však vypálil z vápna přímo do gólmana. V 63.minutě pak byla hlavička Váchy sice prudká a umístěná, brankář soupeře byl ale na správném místě a míč lapil. Navýšit náskok se nám povedlo v 68.minutě. A gól to byl velice hezký. Hanuš uvolnil na pravé straně Váchu, který obehrál svého strážce, odcentroval před bránu, kde přesně našel Kopeckého a ten potvrdil roli zabijáka ve vápně – z „první“ poslal míč do sítě – 0:2. Jenže neuplynuly ani dvě minuty a bylo to opět jen o gól. Domácí hráč vystřelil z 25 metrů, míč byl dvakrát tečován, takže změnil směr a Beneš byl proti střele bezmocný – 1:2. V 80.minutě po kombinaci našich byl sám před gólmanem J.Slavík, jenže gól nedal. V 81.minutě prudký centr Váchy z pravé strany prošel až za gólmana, kde z metru dorážel Kopecký, ale v pádu bránu netrefil! Mohl tedy dát hattrick. Pak se uprostřed hřiště strhla po dalším brutálním faulu domácího hráče pořádná mela prakticky téměř všech hráčů, ze které však nakonec rezultovala jen druhá ŽK (a tudíž ČK) pro domácího viníka. Další strkanice a pády už nechal dezorientovaný hlavní sudí bez jakéhokoliv trestu… Zápas se tak dohrával i kvůli němu v rozjitřené atmosféře. V 83.minutě naše obrana zaváhala, po naší pravé straně pronikl až k brankové čáře domácí hráč, zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče na malém vápně, ten dobře z voleje zakončoval, ale proti vyrovnání byl Beneš v naší bráně, který vytáhl ze svého tentokrát brankářského arzenálu skvělý zákrok a míč mířící k tyči vyrazil. Naopak v závěru utrkání jsme měli obrovskou gólovou šanci na druhé straně my. V 90.minutě byl úplně sám před brankářem Bartušek, jenže jej jen trefil. Odražený míč se dostal ke Kopeckému, který jej posílal ze 25 metrů do prázdné brány. Jenže místo po zemi zvolil střelu vzduchem a opuštěnou bránu překopl! Přesto jsme o gól zvítězili, což je na cizí půdě určitě cenné. V naší hře bylo určitě dost nedostatků, ale také neproměněných šancí. Soupeř nás dost pokopal, ale tři body jsme nakonec zaslouženě ubojovali, takže v čele tabulky máme stále náskok 4 bodů.