Rozhodčí : hlavní Svědiroh, asistenti Klamta a Rázek

Žluté karty : 4:3 (J.Slavík 2, Pytlík, Drahý)

Červené karty : 1:0 (J.Slavík)

Diváci : asi 100

Sestava: Dubský - P.Venzara, Janoušek, Chalupník, Kudrnka – J.Slavík, Pytlík, D.Drahý (62.min.T.Borovička), Benák (52.min.T.Venzara) - Beneš, Koblasa (83.min.M.Slavík).

Toto derby místně blízkých soupeřů (a známých hráčů – v dresu hostů odehráli celý zápas bývalí hráči Slatiňan T.Vácha, Tesař a Kopecký) pro nás začalo výborně. Ve 3.minutě poslal Chalupník výtečný pas na rozběhnutého J.Slavíka, ten postupoval zprava sám proti gólmanovi, nezištně přihrál ještě lépe postavenému Koblasovi, který už gól do prázdné brány musel dát – 1:0. Jenže zkušený tým hostů nás záhy dokonale zchladil, když během dvou minut dokonale otočil výsledek. Nejdříve v 6.minutě dostal pas do našeho vápna zcela volný (!!!) J.Vácha a střelou k tyči srovnal na 1:1. V 8.minutě naši hráči ve vlastním vápně nechali opět trestuhodně volného J.Váchu, ten našel přesnou přihrávkou svého bratra Tomáše a ten se v takovýchto situacích většinou nemýlí – 1:2. Naši se z tohoto šoku chvíli vzpamatovávali, ale ve 13.minutě po centru Pytlíka zakončoval ve skluzu Koblasa. Mířil dobře, ale gólman hostí stál přesně v místech, kam šel balón z kopačky našeho útočníka, a míč lapil. V 17.minutě už jsme se radovali z vyrovnání. Beneš našel přesnou přihrávkou uvnitř vápna J.Slavíka, ten se s míčem otočil a překonal brankáře Stolan – 2:2. Ale s góly nebyl zdaleka konec. Hned za další 2 minuty se v našem vápně otočil s míčem za trestuhodného přihlížení našich beků T.Vácha a přesnou střelou dostal hosty opět do vedení – tentokrát 2:3. Ve 31.minutě uklouzl Pytlík při přihrávce před vlastním pokutovým územím, přihrál nechtěně přímo na kopačku J.Váchy a ten sám před Dubským navýšil náskok soupeře na 2:4. Naši se nevzdávali. Největší příležitost ke snížení stavu jsme měli ve 35.minutě po hezké kombinační akci, na konci které byl sám před gólmanem Koblasa, ale vystřelil nad bránu. Ve 43.minutě se hostující Kopecký trefil z trestného kopu z 20 metrů do pravé tyče. V poslední minutě prvního poločasu pálil po rohovém kopu Drahý. Míč už jsme viděli v síti, ale šel vedle. Poločas, ve kterém se stále něco dělo a naši pořádali v obraně den otevřených dveří, tak skončil 2:4.

Po změně stran už se hrálo opatrněji a o něco zodpovědněji v obou obranách. První šanci měl až v 58.minutě hostující Kopecký po zaváhání Dubského při vyběhnutí po dlouhém balónu, naštěstí útočník soupeře našeho brankáře nepřekonal. O minutu později komentoval J.Slavík úplně zbytečně rozhodnutí hlavního sudího, dostal za to ŽK, a protože jednu už z první půle (také za mluvení!!!) měl, šel předčasně do sprch po ČK. Poslední půlhodinu jsme tak dohrávali v 10 lidech. Paradoxně v oslabení jsme hráli aspoň chvíli líp než v plném počtu. V 67.minutě musel sice Dubský vyrážet nebezpečnou přízemní ránu Meduny, avšak o minutu později se nám podařilo snížit. Pytlík uvolnil Beneše a ten s přehledem dal podél padajícího gólmana na 3:4. Jen tak potvrdil roli našeho jasně nejlepšího střelce. Jenže místo vyrovnání se ještě jednou dostali ke slovu hosté. V 78.minutě utekl po naší levé straně hráč Stolan, poslal přesný míč před naši bránu a tam Kopecký zakončil s přehledem – 3:5. Definitivně tak rozhodl zápas, ve kterém padlo „hokejových“ 8 branek. Naděje na další snížení nám mohla svitnout v 81.minutě. Beneš obešel svého strážce, předložil ideální příhru před prakticky prázdnou bránu T.Venzarovi, jenže ten ji ze 7 metrů neuvěřitelně netrefil! Podruhé za sebou jsme tak prohráli (v týdnu ve vloženém kole ve Svratouchu), tentokrát po tragickém výkonu v obranné fázi. A bohužel se z nás stává úplně průměrný tým 1.B třídy. A na předposlední místo tabulky (na kterém jsou Nasavrky) už máme náskok pouhých 3 bodů…