Rozhodčí : hlavní Šlor, asistenti Málek a Rambousek

Branky : Beneš, Pytlík, Koblasa

Žluté karty : 0:2

Diváci : asi 40

Sestava: Dubský, M.Slavík (69.Bakeš), T.Venzara, Chalupník, Kudrnka, J.Slavík, Pytlík, Táborský(59.Benák), Sýkora (52.D.Drahý), Beneš, Koblasa (52.Beran)

Tentokrát sledovala zápas našeho áčka s nováčkem 1.B třídy určitě nejslabší návštěva celého podzimu. Příčinou bylo velmi pravděpodobně ve stejný čas hrané sousedské derby našeho béčka v Orli, kam mnozí naši fanoušci odjeli (na kolách?). Po úvodní oboustranně „zahřívací“ čtvrthodince udeřili jako první naši fotbalisté. V 15.minutě dostal J.Slavík pas do pravého křídla, zasprintoval, přesně odcentroval před bránu a tam neobsazený Beneš poslal s přehledem „z první“ náš tým do vedení 1:0. Ve 29.minutě měli hosté neuvěřitelné štěstí, a to hned třikrát. Prudkou střelu Pytlíka z 25 metrů gólman soupeře jen vyrazil, míč se dostal k volnému M.Slavíkovi a ten z dorážky trefil opět jen gólmana. Brankář hostí pokus srazil k J.Slavíkovi, který pohotově po zemi vypálil, mířil ke vzdálenější tyči, jenže střelu vykopl u tyče na brakové čáře jeden z beků Chvojence! V posledních 5 minutách prvního poločasu se však skóre přece jen měnilo – a to hned dvakrát. Ve 40.minutě na rohový kop Koblasy z pravé strany brankář soupeře nedosáhl a pro Pytlíka už nebyl problém dorazit hlavou míč ze 2 metrů do prázdné brány – 2:0. Ve 42.minutě se nám povedla asi nejhezčí akce celého zápasu. Bylo to od půlky téměř na jeden dotek, kdy naši doslova rozebrali soupeřovu obranu, míč putoval po ose Pytlík-J.Slavík-Koblasa a posledně jmenovaný stanovil poločasové skóre na 3:0. Nic na tom nezměnila ani prudká gólová rána hostujícího záložníka z 25 metrů, kterou bravurně zlikvidoval náš brankář Dubský, který si vlastně kromě této výjimky v celém utkání moc nezachytal… Byla to prakticky jediná střela hostů na naši bránu za celý zápas.

Po obrátce se hrál oboustranně neurovnaný fotbal. Naše hra (jakkoliv se nám líbila v první půli líbila, hlavně střelecky),  upadla do průměru a místy i do podprůměru. A protože hosté předváděli za celý zápas hru nic moc (to je ještě mírně řečeno), fotbal po přestávce ke koukání moc nebyl. V první čtvrthodině druhé půle nebylo prakticky nic závažnějšího, co by se mohlo zaznamenat do referátu. Až v 61.minutě se dostal do šance J.Slavík, ale vystřelil příliš slabě. Brankář Chvojence přesto jeho střelu jen vyrazil, jenže nikdo z našich stejně nedobíhal. Za 10 minut nato šli 4 naši hráči na jediného beka soupeře, avšak Beneš koncovku pokazil – místo přihrávky na některého ze svých nabíhajících spoluhráčů vystřelil a bránu z 10 metrů minul. Závěrečná čtvrthodina přinesla paradoxně ještě spoustu našich šancí, bohužel žádná z nich nevyústila v gól, což jsme si jistě ještě přáli. V 74.minutě utekl po levé straně J.Slavík, předložil míč před bránu, ale dorážku Benáka srazil bek hostí uvnitř malého vápna. V 84.minutě pro změnu po levém křídle skoro až k brankové čáře utekl Beran, našel přesnou zpětnou přihrávkou Benáka, jenže jeho střelu gólman Chvojence vyrazil. O minutu později pálil Benák do třetice, ale jeho střela byla jednak příliš slabá a jednak mířila přímo na gólmana, takže neměla šanci na gólový úspěch. V 85.minutě byl sám před brankářem J.Slavík, ale gólman soupeře mu vykopl střelu nohou. V 88.minutě běželi tři naši hráči na dva beky hostů, ale akci pokazil J.Slavík špatnou přihrávkou. V 89.minutě jsme viděli poslední gólovou šanci v zápase. J.Slavík dobře vypálil, gólman soupeře ránu vyrazil jen před sebe na malé vápno a tam dorážel dobíhající Kudrnka příliš krkolomně na to, aby poslal míč do sítě. A tak zápas končil naší bezproblémovou výhrou. Ta mohla být ještě vyšší – v první půli jsme šance ještě proměňovali, po přestávce už ne. Soupeř toho ve Slatiňanech moc nepředvedl (snad kromě zmiňované jedné vydařené střely v poslední minutě první půle). Třeba to bylo i spolehlivou hrou naší obrany, dirigovanou velmi dobře hrajícím Chalupníkem. Teprve podruhé na podzim se nám podařilo udržet čisté konto. Touto prakticky bezproblémovou výhrou jsme se posunuli do klidného středu tabulky.