Branka : J.Zdražil
Žluté karty : 1:1 (J.Zdražil)
Diváků : asi 100
Sestava : Procházka – O.Zdražil,Jeřábek,Ficek,Kovařík – Dostál (79.min.Myška),Trňák,Opavský,J.Zdražil (76.min.Pour) - Sokol,Kořínek.

Naše zraněními zdecimovaná sestava nastoupila k dalšímu důležitému zápasu (ale teď je pro nás důležitý vlastně každý) s Fickem na nezvyklém místě stopera. Domácí na jaře dvakrát vyhráli a posunuli se tabulkou vzhůru,naši naopak získali jen bod a klesli. Favorit utkání byl tedy asi daný. Ráz zápasu ovlivnil již 4 dny trvající silný vítr – v první půli jsme ho měli v zádech my a byli jsme lepší. Přesto nám chyběla střelba ze střední a větší vzdálenosti, která se při těchto povětrnostních podmínkách měla zkoušet. Proto se téměř celá první půlhodina hrála téměř bez šancí,od vápna k vápnu. Ve 28.minutě nám však vyšla (byť dost kostrbatá) akce,na jejímž konci se míč dostal k úplně volnému J.Zdražilovi a ten si věděl ve velkém vápně rady,když s přehledem prostřelil domácího gólmana – 0:1. Dal tak zároveň náš první jarní gól v mistrovských zápasech. Bohužel jak se později ukázalo,i zatím poslední… Ve 40.minutě jsme však měli neskutečně blízko ke druhé brance. Po dlouhém autu O.Zdražila míč prolétl obranou domácích až na sprintujícího Dostála,který šel sám na brankáře,ale bohužel pro nás vystřelil bodlem z velkého vápna vedle brány. Mezi našimi fanoušky pak zazněl hlas : abychom toho nelitovali. A bohužel později jsme toho litovali, protože domácí po změně stran otočili výsledek. Ale ještě těsně před poločasem,konkrétně ve 43.minutě,šli 3 naši hráči po brejku od půlky hřiště na osamoceného beka Moravan,jenže nevyřešili to vůbec dobře,protože ten jim míč vzal! Přesto jsme šli do kabin k poločasové přestávce s jednobrankovým náskokem.
Po změně stran se dal očekávat nápor domácích,znásobený větrem v zádech. A skutečně přišel. Zatlačili naše hráče do obrany a za čtvrt hodiny se mordvanským podařilo dokonale otočit výsledek. Ve 47.minutě ještě jejich útočník po vyšachování naší obrany z velkého vápna pálil ve vyložené šanci nad bránu,ale v 51.minutě po soupeřově autu Jeřábek nešťastně odkopl míč jen dva metry před sebe ve vlastním vápně,nechtěně tak ideálně „namazal“ přímo proti noze domácímu hráči a ten rovnou z voleje z 11 metrů nechytatelně zavěsil – 1:1. Toto vyrovnání přišlo pro nás bohužel moc brzo po pauze,domácí měli ještě dost času na další zvrat. A tlačili pochopitelně vyrovnávacím gólem povzbuzeni dál. V 54.minutě po centru trefil hlavou jejich útočník tyč naší brány,ale v 61.minutě po přesně zahraném rohovém kopu se už vysoký Švadlenka hlavou nemýlil – 2:1. Naši pak sice až do konce
zápasu hru vyrovnali,ale k vyrovnání stavu a tím i odvezení bodu nepomohla ani dvě střídání ani vysunutí Ficka na hrot,domácí si už výhru pohlídali. Ze hřiště soupeře se tak vracíme i podruhé na jaře bez bodu. Naše situace začíná být vážná.